لوازم خانگی

مقایسه ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ + بررسی قابلیت و ویژگی های آنها

ظرفشویی، همانند لباسشویی و یخچال که از ضرورت های لوازم هر خانه ای به حساب می آیند توانست با گذشت زمان، قسمت و مکانی از آشپزخانه ها را به خود اختصاص دهد. ظرفشویی ها به منظور یاری رسانی در شستشوی ظروف ها و همچنین صرفه جویی در زمان، تولید شدند. برندهای مختلفی در زمینه تولید ظرفشویی فعالیت می کنند که از مهم ترین آنها می توانیم به ال جی، سامسونگ، بوش و Miele و همچنین GE اشاره کنیم که در ساخت ظرفشویی فعالیت پر رنگی را دارند و با ساخت ماشین ظرفشویی های با کیفیت توانسته اند دست مخاطبان را برای انتخاب و خرید ظرفشویی باز بگذارند.

اما از طرفی تنوع بالای ماشین ظرفشویی ها سبب شده تا مشتری در انتخاب های خود دچار تردید شود. به همین سبب ما در این مقاله قصد داریم دو برند ال جی و سامسونگ را که از مدل های بیشتری نیز در بازار برخوردار هستند را مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم چه تفاوت هایی در رابطه با یک دیگر دارند.


فهرست مطالب


بررسی تفاوت های ظرفشویی ال جی و سامسونگ

1. سبک و طراحی

ترکیب کردن وسایل از نظر طراحی و رنگ قطعا یکی از مهم ترین بخش های هر آشپزخانه به حساب می آید، چرا که دکوراسیون زیبا می تواند لذت کار در آشپزحانه را با سهولت بیشتری همراه سازد و قطعا فضایی که در آن مشغول به کار هستید بر روحیه شما بسیار اثر گذار خواهد بود.

ظرفشویی ها یکی از لوازم خانگی هایی هستند که می توانند زیبایی دکوراسیون آشپزخانه شما را تحت تاثیر قرار دهند. ظرفشویی ال جی و سامسونگ از نظر طراحی بسیار شیک و مدرن هستند و هر دو گزینه و انتخابی بسیار مناسب برای دیزاین آشپزخانه ها هستند.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.

طراحی ماشین ظرفشویی سامسونگ

سامسونگ همواره به بخش طراحی محصولات خود توجه ویژه ای را داشته و توانسته با طراحی های زیبا به کیفیت و جذابیت محصولات خود بیافزاید. ظرفشویی نیز یکی از زمینه هایی است که سامسونگ در آن طراحی های بسیار مدرن و شیکی را به تناوب برندها در آن به کار می گیرد.

ماشین ظرفشویی سامسونگ

ظرفشویی های سامسونگ از جنس فولاد ضد زنگ هستند و با توجه به این موضوع که سامسونگ با بریدگی و برشی که برای باز و بسته کردن درب در اکثریت مدل های ظرفشویی خود ایجاد کرده است توانسته سبک خاصی را به ظرفشویی های سامسونگ ببخشد.همچنین سامسونگ در ظرفشویی های رده بالای خود با قرار دادن LED آبی بر روی بریدگی ایجاد شده برای باز و بسته کردن درب، مدرنیته بودن و جذابیت را به ظرفشویی های خود بخشیده است که می تواند هر نگاه و توجه ای را معطوف خود سازد و دیزاین و دکوراسیون آشپزخانه ها را نیز مدرن تر و زیباتر جلوه دهد.

مقایسه تلویزیون شیائومی با ال جی + بررسی مزایا و معایب آنها

طراحی ظرفشویی ال جی

ال جی نیز از بخش طراحی محصولات غافل نبوده و همانند سامسونگ در بخش طراحی موفق عمل کرده است. البته برای کسب اظلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ را بخوانید.

ماشین ظرفشویی ال جی

ظرفشویی های ال جی جنس بدنه آنها از فولاد ضد زنگ است و در رنگ های متفاوتی تولید می شوند و به سبب طراحی زیبا و چشم نوازی که دارند می توانند گزینه و انتخابی مناسب برای دیزاین آشپزخانه ها باشند.

2. عملکرد شستشو ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ

از مهم ترین و اصلی ترین بخش های ظرفشویی، نحوه ی عملکرد آنها در شستشو می باشد. عملکرد شستشوی ظرفشویی می تواند مهم ترین مولفه برای مقایسه و تفکیک مدل ها و برندها از یک دیگر باشد. ال جی و سامسونگ قطعا از با کیفیت ترین برندهایی می باشند که بالاترین میزان از کیفیت را ارائه می کنند و عملکرد آنها نیز در شستشو با توجه به بررسی های صورت گرفته، بسیار رضایت بخش بوده است به طوریکه هر یک از این برندها می تواند شما را از بابت شستشوی بهداشتی ظروف ها آسوده خاطر سازد.

عملکرد شستشو در ظرفشویی، شامل بخش های زیادی است که ما در این قسمت می خواهیم به فناوری های به کار گرفته شده در ظرفشویی های ال جی و سامسونگ اشاره داشته باشیم و ببینیم کدامیک از نظر عملکرد شستشو بهتر عمل می کنند.

3. میزان نویز ماشین ظرفشویی

در گذشته لوازم خانگی هایی که تولید می شدند از سر و صدای بالایی برخوردار بودند که این موضوع یکی از نکات منفی در محصولات خانگی به حساب می آمد تا اینکه رفته رفته با گذشت زمان توجه بیشتری را به این بخش از لوازم های خانگی کردند و برخی از برندها توانستند به میزان قابل توجهی آن را کاهش دهند به طوریکه ما امروزه به وفور شاهد ظرفشویی، لباسشویی و سایر محصولات دیگر هستیم که در هنگام فعالیت، صدای اضافی را از خود تولید نمی کنند.

نقد و بررسی تلویزیون هوشمند شیائومی سری Mi TV P1 + معرفی مشخصات و ویژگی های تلویزیون شیائومی P1

میزان نویز در ظرفشویی ها به هنگام انجام شستشو می تواند مهم باشد چرا که خانوم ها به سبب اینکه بیشتر در آشپزخانه ها فعالیت می کنند قطعا خواهان و خواستار آرامش بیشتری هستند و انتخاب مناسب در خرید لوازم های خانگی همچون ظرفشویی و لباسشویی می تواند سر و صداهای اضافی (نویز) را از آشپزخانه های شما به دور سازد. لازم است که بدانید ظرفشویی هایی که از ۳۸ تا ۴۵ دسی بل صدا را از خود تولید می کنند، از بهترین انتخاب ها برای تضمین آرامش آشپزخانه ها به حساب می آیند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی بوش را بخوانید.

میزان نویز در ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ

ظرفشویی ال جی در این بخش عملکرد بهتری را به نسبت ظرفشویی های سامسونگ دارد. ظرفشویی های ال جی در تمامی مدل های خود کمتر از ۴۸ دسی بل را از خود تولید می کنند که این امر به سبب بهره وری از موتور های دایرکت درایو است که قطعات متحرک کمتری در آن به کار رفته است و در نتیجه با تولید میزان نویز کمتری فرایند شستشو را پی خواهد گرفت.

ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ

اما ظرفشویی های سامسونگ در مدل های مختلف خود میزان صدای بین ۳۸ تا ۵۰ دسی بل و در مدل های قدیمی تر خود نیز میزان ۵۵ دسی بل را نیز از خود تولید می کنند. البته که برتری دادن به ال جی به این معنی است که شما می توانید مدل های بیشتری را در ال جی با میزان نویز پایین تری پیدا و خریداری کنید.

4. نحوه شستشو ظرفشویی ال جی و سامسونگ

نحوه و عملکرد شستشو در ظرفشویی از اهمیت بالایی برخوردار است و مهم ترین نکته ای که در عملکرد شستشوی ظرفشویی موثر است، فناوری هایی می باشد که برای آن در نظر گرفته شده است. به این معنی که فناوری هایی که در یک ظرفشویی به کار گرفته می شوند مشخصه نوع و کیفیت شستشو خواهند بود. بهره وری از فناوری ها در این دو برند از یک دیگر متفاوت هستند که در ادامه به نحوه عملکرد آنها در طی فرایند شستشو نیز اشاره خواهیم کرد.

ویژگی های منحصر به فرد ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

در ادامه می خواهیم ویژگی های بارز و متمایز مقایسه ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ را برجسته کنیم.

  • WaterWall – با این ویژگی اطمینان خواهید داشت که هیچ مکانی از دست نمی رود. این قابلیت ظرف های شما را با پاشش آب از یک طرف به طرف دیگر تمیز می کند.
  • StormWash – اکثر ماشین های ظرفشویی رده پایین توسط مدیا گروپ ساخته می شود. این ماشین های ظرفشویی از فناوری WaterWall برخوردار نیستند. در عوض سامسونگ روش خوبی را برای شستن قابلمه ها و ظروف فوق العاده کثیف پیدا کرده است. StormWash که یک نازل مخصوص در سمت چپ قسمت پشت است یک شستشوی قدرتمند را ارائه می دهد که حتی سخت ترین کثیفی ها هم نمی توانند در برابر آن مقاومت کنند.
  • Zone Booster – برای مدل های دارای فناوری WaterWall در نظر گرفته شده است، Zone Booster منطقه ای برای تمیز کردن ظروف کثیف در قسمت پایین قفسه با نازل های اضافی را فراهم می آورد. این قسمت به طور واضح با رنگ قرمز مشخص شده است.
  • باز شدن خودکار درب برای خشک کردن پیشرفته – این ویژگی یک ناجی است که فقط در ماشین ظرفشویی سامسونگ با مدل DW80K7050US به بالا یافت می شود.
راهنمای جامع خرید در جهیزیه + نکات مهم و اساسی برای خرید لوازم خانگی در جهزیه

چرخه را قبل از خواب شروع کنید و صبح ظروف خود را تمیز و خشک تحویل بگیرید. درب به طور خودکار نیمه باز می شود تا از ایجاد فشار در خانه جلوگیری شود.

قابلیت های کاربردی ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

ال جی از اندازه نسبتا کوچک ماشین ظرفشویی خود به نفع کاربران استفاده می کند. همانطور که در بررسی ماشین های ظرفشویی ال جی می توانید متوجه شوید؛ ضروری ترین ویژگی های این دسته از محصولات شامل موارد زیر می باشد:

  • TrueSteam – به جای شستشوی ظروف آنها را از چرخه بخار عبور دهید. فرآیند بخار کوتاه تر از چرخه شستشو و بسیار موثرتر است. بخار غلیظ لکه های غذا را نرم می کند و آنها را از ظروف پاک می کند. با این ویژگی در وقت و انرژی صرفه جویی کنید.
  • QuadWash – چهار بازوی اسپری چند حرکته همراه با جت های اسپری در طول چرخه شستشو به جلو عقب می چرخند تا از بین بردن لکه های ظروف اطمینان حاصل کنند.
  • DualZone – از شدت پاشش های مختلف برای قفسه های بالا (ملایم) و پایین (قوی) استفاده می کند. این بدان معناست که شما می توانید تابه ها و قابلمه های بسیار کثیف را در قفسه پایین و موارد ظریف تر را در قفسه بالا قرار دهید. اگر قصد دارید ظروف شیشه ای خود را در ماشین ظرفشویی ال جی بشویید؛ این برنامه ای است که باید از آن استفاده کنید.

5. راحتی و سایر ویژگی های هوشمند

ماشین ظرفشویی سامسونگ و ال جی هر دو از مدل های قابل اتصال با گوشی های هوشمند بهره می برند.

  • اتصال وای فای – ماشین ظرفشویی سامسونگ DW80M9960US به شما امکان می دهد ماشین ظرفشویی را از راه دور و از طریق گوشی هوشمند کنترل کنید. به زودی این قابلیت به ماشین های ظرفشویی رده پایین هم انتقال داده می شود.
  • NFC – NFC مخفف Near Field Communication است. به Apple Pay و Android Pay فکر کنید؛ زمانی که نزدیک به صندوقدار هستید می توانید به راحتی پرداخت را انجام دهید. NFC بخشی از فناوری پشت پرده است. ماشین های ظرفشویی ال جی دارای فناوری NFC هستند که به شما امکان می دهد چرخه های شستشوی سفارشی را در گوشه اندروید خود دانلود کنید و بعد با نگه داشتن گوشی در کنار ماشین ظرفشویی آنها را روی دستگاه خود نصب کنید.

ماشین های ظرفشویی میان رده و رده بالای SmartThinQ / SmartDiagnosis شامل فناوری SmartThinQ ال جی هستند که بعد از اتمام چرخه ماشین ظرفشویی اعلان هایی را به گوشی شما ارسال می کند. با ترکیب این فناوری با دستیار گوگل و آمازون می توانید راحتی بیشتری را داشته باشید.وقتی مشکلی پیش می آید، عیب یابی به تنهایی می تواند چالش برانگیز باشد. با استفاده از فناوری SmartDiagnosis، ماشین ظرفشویی شما می تواند مشکلات مربوط به خود را تشخیص داده و به شما در حل سریع آن کمک کند.

معرفی امکانات و ویژگی های ظرفشویی سامسونگ + راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی سامسونگ

6. نوع موتور و مصرف انرژی

مورتور، یکی دیگر از بخش های مهم ظرفشویی می باشد که تاثیر مستقیم بر مصرف انرژی دارد. از آنجا که تمامی ظرفشویی های سامسونگ و ال جی برچسب EnergyStar را دارا هستند و از موتورهای اینورتر بهره می برند، در مصرف انرژی نیز بسیار کم مصرف هستند.

7. قیمت

ظرفشویی های سامسونگ و ال جی از لحاظ قیمت تفاوت چندانی با یک دیگر ندارند و البته قیمت ظرفشویی ها به تناوب برندها با یک دیگر متفاوت می باشند.

قسمت داخل ساخته شده از فولاد ضد زنگ 

به خاطر داشته باشید که چگونه مخزن های پلاستیکی سفید در ماشین های ظرفشویی قدیمی با گذشت زمان تغییر رنگ می دهند. فضای داخلی استیل در حالی که به روند خشک شدن کمک می کند از مشکل تغییر رنگ جلوگیری می کند. هر دوی سامسونگ و ال جی فضای داخلی ساخته شده از استیل ضد زنگ را در همه مدل های خود ارائه می دهند.

خشک کن تبریدی بدون المنت های هیتر 

المنت های هیتر در ماشین های ظرفشویی آمریکای شمالی رایج است. در حالی که آنها ظرف های را سریع خشک می کنند می توانند باقیمانده مواد غذایی را روی ظرف های شما را سخت کنند.ظروف پلاستیکی هم به ویژه در قفسه پایین می توانند در این گرما ذوب شوند. هر دوی ماشین ظرفشویی های سامسونگ و ال جی حالا دارای خشک کن های تبریدی هستند که باعث می شود رطوبت توسط دیواره های استیل جذب شوند. این فرآیند موجب خشک شدن ظرف های شما با استفاده از گرمای تولید شده می شود.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی + بررسی نکات مهم پیش از خرید ماشین ظرفشویی

قفسه سوم برای ظروف نقره 

سامسونگ علاوه بر قفسه سوم از سیستم قفسه قابل تنظیم هم استفاده می کند. این قابلیت برای صرفه جویی در فضای شما بسیار مفی است.ماشین ظرفشویی سامسونگ با شروع از مدل های میان رده؛ دارای یک قفسه سوم مخصوص ظروف نقره می باشد. برای مدل های رده بالا؛ سامسونگ قفسه سوم و FlexTray را ارائه می دهد که می تواند برای تخلیه ساده از دستگاه جدا شود.

ال جی دارای قفسه سوم و همچنین فضای داخلی قابل تنظیم است. توجه به این نکته مهم است که فناوری LG EasyRack انعطاف پذیری را در همه قفسه ها ایجاد می کند و باعث شستشوی وسایل در اندازه های مختلف می شود. قابلیت Easy Rack را می توان در ماشین ظرفشویی LDP6797ST به بالا مشاهده کرد.

جلوگیری از نشت 

هر دو تولید کننده این گزینه را دارند که در صورت تشخیص نشتی در ناحیه مخزن؛ آب را قطع می کنند.

از بین بردن غذاهای سخت

سامسونگ مدل ارزان قیمت DW80K5050US را با این قابلیت ارائه می دهد تا باقیمانده مواد غذایی را از بین ببرد. این یک ویژگی ضروری برای ماشین های ظرفشویی مدرن است.

توانایی کنترل بارهای جزئی 

تمام مدل های هر دو برند قادر به تحمل بارهای جزئی هستند در حالی که در مصرف آب و انرژی صرفه جویی می کنند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با تفاوت های ظرفشویی ال جی و سامسونگ آشنا شدید. همچنین از ویژگی ها و قابلیت های آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

یک ظرفشویی خوب چند سال دوام میاره؟

بهترین ظرفشویی ها معمولا نهایتا تا 10 سال دوام و ماندگاری مفید دارن. همچنین برندهای ال جی ، سامسونگ و بوش و مخصوصا میله از بهترینها هستند.

علت صدای زیاد ظرفشویی ال جی چیست؟

معیوب بودن پمپ، تراز نبودن دستگاه و یا چیدن ناصحیح ظروف سبب تولید سرو صدای زیادی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا