لوازم آشپزخانه

راهنمای خرید اسپرسو ساز + بررسی کاربردهای دستگاه در راهنمای خرید اسپرسو ساز

غلب افراد تفاوت میان قهوه و اسپرسو را نمی‌دانند. اما برای علاقه‌مندان به نوشیدنی‌های کافئین‌دار، قهوه و اسپرسو، حتی با هم قابل مقایسه هم نیستند. برای درست کردن اسپرسو، باید از بالاترین کیفیت دانه‌های قهوه استفاده کرده و از عطر و طعم عالی آن لذت برد. میزان کیفیت و عطر اسپرسو هرگز قابل مقایسه با یک فنجان قهوه ساده نیست. یک فنجان قهوه اسپرسو ،با لایه‌ای کف تزئین شده که لذت نوشیدن را دوچندان می‌کند. در صورتی که یک اسپرسو کف‌آلود انتخاب شما از منو کافی‌شاپ است در عنوان راهنمای خرید اسپرسو ساز به شما توصیه می‌کنیم یک دستگاه اسپرسو ساز تهیه کنید. شاید در نگاه اول خرید اسپرسو ساز هزینه‌بر باشد، اما باید توجه داشت علاوه بر لذت از نوشیدن، در طولانی مدت به صرفه نیز خواهد بود. ما دراین مقاله با بیان برخی نکات مهم شرایط خرید دلچسب و مقرون به صرفه‌ای را برای شما مهیا می‌کنیم.


فهرست مطالب


معرفی انواع اسپرسو سازهای خانگی و راهنمای خرید آنها

انواع اسپرسو ساز خانگی به شرح زیر است:

 انواع اسپرسو سازهای خانگی و راهنمای خرید آنها

اسپرسو ساز‌های خانگی به دو دسته، اسپرسوساز برقی و موکاپات یا همان اسپرسو ساز رو گازی تقسیم می‌شوند. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود، بودجه و میزان استفاده از این دستگاه، برای خرید هر یک از آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها برنامه‌ریزی کنید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید چای ساز را بخوانید. اما باید بدانید که اسپرسو تهیه‌شده در موکاپات طعم متفاوتی با نوشیدنی تهیه‌شده در اسپرسو ساز برقی دارد. در این بخش از مقاله راهنمای خرید اسپرسو ساز شما را با ویژگی‌هایی که باید در هنگام خرید هر یک از این دو دستگاه در نظر گرفته شود آشنا خواهیم کرد.

1- راهنمای خرید اسپرسو ساز برقی

به راهنمای خرید اسپرسوساز برقی دقت کنید:

اسپرسو ساز برقی، برای تهیه این نوشیدنی از الکتریسیته استفاده می‌کند. برخی از دستگاه‌های اسپرسو ساز برقی تمام اتوماتیک و برخی دیگر غیر اتوماتیک هستند. اگر از یک باریستا در مورد تهیه اسپرسو سؤال شود، حتماً اسپرسو ساز برقی را برای این کار پیشنهاد می‌دهد. به این دلیل که اسپرسوساز برقی، نوشیدنی متراکم را با رایحه فراوان به مصرف‌کننده ارائه می‌دهد. از دیگر مزایای این دستگاه وجود نازلی است که به شما امکان تهیه نوشیدنی شیردار را می‌دهد. در هنگام خرید دستگاه‌های اسپرسو ساز خانگی برقی باید به موارد زیر توجه شود.

توان دستگاه در راهنمای خرید اسپرسوساز برقی

بررسی توان دستگاه در راهنمای خرید اسپرسوساز برقی به شرح زیر است:

توان دستگاه در راهنمای خرید اسپرسوساز برقی

کیفیت اسپرسو تهیه‌شده و کرمایی آن تا حد زیادی به توان دستگاه بستگی دارد. توان اسپرسو ساز خانگی قدرتی است که به وسیله آن یک فنجان اسپرسو باکیفیت تولید می‌شود. در هنگام خرید اسپرسو ساز علاوه بر توان دستگاه، توان پمپ آن نیز باید در نظر گرفته شود. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید مولتی کوکر را بخوانید. زیرا قدرت پمپ بخار در تولید بخار آب و آب جوش بسیار مؤثر است.

به عملکرد دستگاه در هنگام خرید اسپرسوساز برقی نیز دقت کنید

برای سنجش عملکرد دستگاه در هنگام خرید اسپرسوساز برقی به شرح زیر است:

عملکرد دستگاه از عوامل دیگری است که باید در هنگام خرید اسپرسو ساز خانگی موردتوجه قرار گیرد. برخی اسپرسو ساز های خانگی علاوه بر نوشیدنی اسپرسو توان تهیه سایر نوشیدنی‌ها مانند قهوه فرانسوی را نیز دارند. به همین علت شما می‌توانید با خرید یک دستگاه اسپرسو ساز از تهیه سایر نوشیدنی‌های بر پایه قهوه نیز لذت ببرید.

راهنمای خرید قهوه ساز + بررسی نکاتی مهم و اصولی برای انتخاب و خرید دستگاه قهوه ساز + معرفی چند مدل محبوب و حرفه ای

اهمیت پرتا فیلتر در خرید اسپرسوساز برقی

اهمیت پرتا فیلتر در خرید اسپرسوساز برقی به شرح زیر است:

آنچه در عمر دستگاه اسپرسو ساز خانگی شما تأثیرگذار است، وزن پرتا فیلتر و قسمت‌های پلاستیکی و استیل است. این پارامترها نشان‌دهنده استقامت دستگاه هستند. درواقع پرتا فیلتر، نشان‌دهنده کیفیت اسپرسو ساز خانگی است. پرتا فیلتر می‌تواند عملکرد دستگاه را نیز تحت تأثیر قرار دهد. به این صورت که با ایجاد تغییراتی در فیلترها، شما می‌توانید، از کپسول یا پد قهوه نیز بجای پودر آن استفاده کنید. سبد پرتا فیلتر در دو نوع فشرده و غیر فشرده تولید می‌شود. سبد پرتا فیلتر به‌کاررفته در اسپرسو ساز های خانگی که کیفیت قهوه را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد از نوع فشرده است.

بررسی جنس فیلترها در راهنمای خرید اسپرسوساز برقی

بررسی جنس فیلترها در راهنمای خرید اسپرسوساز برقی به شرح زیر است:

جنس فیلترها نیز در خرید قهوه ساز خانگی بسیار مؤثرند. اگر جنس این فیلترها به‌گونه‌ای باشد که به سرعت زنگ بزند و خراب شود. قطعاً انتخاب مناسبی برای خرید نخواهد بود. چراکه زنگ‌زدگی این بخش طعم اسپرسو را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید گوشت کوب برقی را بخوانید.

جنس بدنه اسپرسوساز برقی

درباره جنس بدنه اسپرسوساز برقی باید بدانید که:

جنس بدنه اسپرسوساز برقی

جنس بدنه اسپرسو ساز خانگی نه‌تنها در بهداشت آن مؤثر است بلکه کیفیت و طول عمر دستگاه را نیز مشخص می‌کند. هرچقدر جنس بدنه این دستگاه بهتر باشد، عمر مفید آن بیشتر خواهد شد.

اهمیت وجود پیچ تنظیم بخار در اسپرسوساز برقی

در هنگام خرید به نکات زیر درباره پیچ تنظیم بخار در اسپرسوساز برقی دقت کنید:

این بخش، امکان تهیه فوم شیر با غلظت‌های متفاوت، همچنین تنظیم بخار خروجی را فراهم می‌آورد.

نکاتی درباره صدا و لرزش در هنگام خرید اسپرسوساز برقی

به نکات زیر درباره صدا و لرزش در هنگام خرید اسپرسوساز برقی دقت کنید:

در هنگام خرید اسپرسو ساز خانگی، حتماً به میزان صدا و لرزش این دستگاه دقت داشته باشید. مسلماً هیچ‌کس نمی‌خواهد یک دستگاه پر سروصدا و با لرزش را خریداری کند. پس بهتر است پیش از خرید در مورد میزان صدا و لرزش دستگاه از فروشنده اطلاعات کسب کنید.

بررسی فیلتر تصفیه آب در خرید اسپرسوساز برقی

بررسی فیلتر تصفیه آب در خرید اسپرسوساز برقی به شرح زیر است:

برخی اسپرسو ساز های خانگی مجهز به فیلتر تصفیه آب هستند. این عمر موجب جلوگیری از رسوب املاح آب در لوله‌های دستگاه می‌شود و طول عمر آن را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، قهوه خروجی بسیار باکیفیت و خالص خواهد بود. اگر در منزل خود از آب تصفیه‌شده استفاده نمی‌کنید، بهتر است اسپرسو سازی را تهیه کنید که فیلتر تصفیه آب داشته باشد.بسیاری از ویژگی‌های دیگر نیز وجود دارند که با توجه به بودجه خود می‌توانید، هر یک از آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها را برای خرید اسپرسو ساز خانگی در نظر بگیرید.

2- راهنمای خرید اسپرسو ساز رو گازی (موکاپات)

راهنمای خرید اسپرسو ساز رو گازی (موکاپات) به شرح زیر است:

این دستگاه کوچک و ارزان‌قیمت، وسیله دیگری است که برای تهیه اسپرسو از آن استفاده می‌شود. روش کار موکاپات به این صورت است که آب در محفظه پایینی و قهوه کمی بالاتر از آن، در سبد قهوه ریخته می‌شود. با جوش آمدن، آب به سمت بالا یعنی جایی که قهوه در آن قرار دارد، حرکت می‌کند. این عمل موجب عصاره گیری قهوه و حرکت آن به سمت بالاترین نقطه موکاپات می‌شود.

راهنمای خرید اسپرسو ساز رو گازی (موکاپات)

اسپرسو تهیه‌شده توسط اسپرسو ساز رو گازی، بسیار غلیظ است. همچنین بدنه آلومینیومی این دستگاه موجب حفظ گرما در آن خواهد شد. اما قهوه تهیه‌شده در این دستگاه برخلاف اسپرسو ساز های خانگی برقی، از کرما و رایحه زیاد برخوردار نیست. در این بخش از مقاله راهنمای خرید اسپرسو ساز، به مواردی که در هنگام خرید موکاپات باید به آن دقت شود، اشاره شده است.

راهنمای خرید غذاساز + بررسی کاربرد های آن و نکات مهمی که قبل از خرید باید بدانید + معرفی بهترین برندهای غذاساز

دقت به برند سازنده در زمان خرید اسپرسوساز روگازی

اهمیت دقت به برند سازنده در زمان خرید اسپرسوساز روگازی به شرح زیر است:

مسلماً برند دستگاه هم در خرید اسپرسو ساز خانگی برقی و هم در خرید اسپرسو ساز های خانگی رو گازی مؤثر است. برای مثال برندهای ایتالیایی که اسپرسو ساز رو گازی تولید می‌کنند، بسیار بهتر از رقبای چینی خود عمل کرده‌اند. پس بهتر است قبل از خرید اسپرسو ساز خانگی در مورد بهترین برند آن، با در نظر گرفتن بودجه خود، تحقیق کنید تا بتوانید، بهترین انتخاب را داشته باشید.

بررسی کارایی و مدل موکاپات در راهنمای خرید اسپرسوساز رو گازی

بررسی کارایی و مدل موکاپات در راهنمای خرید اسپرسوساز رو گازی به شرح زیر است:

موکاپات نیز همانند اسپرسو ساز خانگی برقی همواره در حال پیشرفت است، به همین علت بهتر است قبل از خرید، جزییات دستگاه موردنظر خود را بررسی نموده و بر اساس آن خرید کنید.

بررسی ظرفیت در راهنمای خرید اسپرسوساز روگازی

بررسی ظرفیت در راهنمای خرید اسپرسوساز روگازی به شرح زیر است:

بررسی ظرفیت در راهنمای خرید اسپرسو ساز روگازی

طرز استفاده از اسپرسو ساز رو گازی به این صورت است که در هر بار استفاده فیلتر‌های آن باید کاملاً پر باشند. در غیر این صورت قهوه شما رقیق و بدطعم خواهد بود. علاوه بر میزان قهوه استفاده‌شده در این دستگاه، میزان آب مصرفی نیز در طعم قهوه تأثیرگذار است. اگر آبی که داخل دستگاه ریخته‌اید کمتر از ظرفیت دستگاه باشد، اسپرسو نهایی تلخ و بدطعم خواهد بود. به همین دلیل بهتر است در هنگام خرید اسپرسو ساز خانگی رو گازی، ظرفیت آن را با توجه به نیاز و مصرف خود تعیین کنید.

اهمیت جنس بدنه در خرید اسپرسوساز رو گازی

اهمیت جنس بدنه دستگاه در خرید اسپرسوساز رو گازی به شرح زیر است:

جنس بدنه نیز مانند سایر موارد هم در خرید اسپرسو ساز خانگی برقی و هم در خرید اسپرسو ساز خانگی رو گازی مؤثر است. بدنه موکاپات‌ها معمولاً از استیل ضد زنگ یا آلومینیوم ساخته شده است. در صورتی که برند انتخابی شما معتبر باشد، می‌توانید از بهداشتی بودن آلومینیوم استفاده‌شده در دستگاه نیز اطمینان داشته باشید. استیل از نظر بهداشتی نسبت به آلومینیوم بهتر است اما به دلیل انتقال سریع‌تر گرما در استیل، قهوه تهیه‌شده در این نوع از موکاپات‌ها غلیظ‌تر و تلخ‌تر است. همچنین باید در هنگام تهیه قهوه دقت داشته باشید که اسپرسو بوی سوختگی نگیرد.

مقایسه قیمت اسپرسو ساز خانگی برقی و اسپرسو ساز رو گازی

در مقایسه قیمت اسپرسو ساز خانگی برقی و اسپرسو ساز رو گازی باید بدانید که:

قیمت عنصر اصلی و بسیار مهم در هنگام خرید اسپرسو ساز خانگی و به‌طورکلی هر وسیله دیگر است. بهتر است پیش از خرید اسپرسو ساز بودجه و انتظارات خود از این دستگاه را تعیین کنید. حتماً می‌دانید که قیمت موکاپات بسیار پایین‌تر از اسپرسو ساز خانگی برقی است. برای تهیه اسپرسو ساز خانگی رو گازی می‌توانید هزینه پایه 40000 تومان به بالا را در نظر بگیرید. اما هزینه پایه برای خرید اسپرسو ساز خانگی برقی از 800 هزار تومان به بالاست. اما مسلماً حجم و کیفیت اسپرسو که در هر یک از این دستگاه‌ها تهیه می‌شود متفاوت است.

کاربردهای دستگاه اسپرسو ساز خانگی چیست؟

بسیاری از نوشیدنی‌های لذت‌بخش کافی‌شاپ‌ها از اسپرسو تهیه می‌شوند. به همین دلیل ممکن است شما عاشق اسپرسو باشید اما از آن خبر نداشته باشید. بنابراین اگر در هر بار کافی‌شاپ رفتن یکی از نوشیدنی‌های زیر را از منو انتخاب می‌کنید، خرید یک اسپرسو ساز می‌تواند کار عاقلانه‌ای باشد.اگر تصمیم به خرید یک اسپرسو ساز گرفتید، باید بدانید که به شرط داشتن مواد اولیه مرغوب و باکیفیت می‌توانید تمامی نوشیدنی‌های لیست زیر را در خانه تهیه کنید.

راهنمای خرید کتری برقی + معرفی قابلیت‌های جانبی در راهنمای خرید کتری برقی

شات اسپرسو (یا دو شات):

بسیاری از افراد، علاقه‌مند به نوشیدن اسپرسو در حالت طبیعی هستند. بنابراین شات اسپرسو که به حالت معمول از دستگاه خارج می‌شود، بهترین انتخاب برای این افراد است. اسپرسو در حالت طبیعی کمی غلیظ‌تر، خوش عطرتر و همچنین تیره‌تر از قهوه است.

ماکیاتو:

شات اسپرسو را تنها با کمی شیر بخارپر مخلوط کرده و کمی کف روی آن اضافه کنید. ماکیاتو شما با طعم و عطری عالی آماده نوشیدن خواهد شد.

کاپوچینو:

کاپوچینو از جمله محبوب‌ترین نوشیدنی‌ها با پایه اسپرسو است که درست مانند ماکیاتو با مخلوط شیر و اسپرسو تهیه می‌شود. اگر دستگاه اسپرسو ساز را برای خانه خود خریداری کرده‌اید، درست کردن کاپوچینو یک انتخاب ساده و خوش‌مزه خواهد بود.

لاته:

درست کردن لاته نیز مانند کاپوچینو بوده و تنها میزان بیشتری شیر لازم دارد. همچنین لاته با یک لایه کف تزئین می‌شود که نوشیدن آن را لذت‌بخش‌تر خواهد کرد.

موکا:

موکا یک نوشیدنی شکلاتی با پایه اسپرسو است. شیوه تهیه آن درست مانند کاپوچینو بوده و لازم است که به جای شیر، کمی شکلات مایع به آن اضافه کنید.شما می‌توانید بر اساس سلیقه اسپرسو را با خامه، طعم‌دهنده‌هایی مانند فندق، کارامل، نعنا و فلفل تهیه کنید. همچنین می‌توانید به جای استفاده از شیر معمولی، از شیر سویا استفاده کنید که البته شیر سویا قابلیت کف کردن ندارد.

با داشتن یک اسپرسو ساز در خانه خود، می‌توانید با خلق طعم‌های متنوع و ماندگار، لذت زندگی را دوچندان کنید. چراکه این طعم‌ها بر اساس میل و سلیقه شما خلق شده‌اند.

پارامترهای مهم در راهنمای خرید اسپرسو ساز چیست؟

انتظارات مردم از اسپرسو ساز متفاوت است و به همین دلیل است که طیف گسترده‌ای از محصولات را در بازار مشاهده می‌کنید. این محصولات متنوع، متناسب با هر سلیقه و کاربردی طراحی و به بازار عرضه شده‌اند.برای خرید دستگاه مناسب در ادامه به بیان برخی نکات و فاکتورهای اصلی‌ می‌پرازیم که در راهنمای خرید اسپرسوساز توصیه می‌کنیم آن‌ها در هنگام خرید مدنظر داشته باشید.

1- سهولت استفاده

همانطور که در توضیحات انواع مختلف دستگاه اسپرسوساز گفته شد یکی از عواملی که بین اسپرسو سازها تمایز ایجاد می‌کند، استفاده آسان و راحت از دستگاه است. اگر به دستگاهی علاقه‌مند هستید که خودکار باشد به راحتی می‌توانید در بازار آن را پیدا کنید.

سهولت استفاده

حتی می‌توانید نمونه‌هایی را انتخاب کنید که تنها با فشردن یک دکمه راه‌اندازی و شروع به تهیه نوشیدنی‌های اسپرسو پیچیده‌ای مانند کاپوچینو کنند.بنابراین اگر سهولت استفاده از الویت‌های اصلی خرید شما به حساب می‌آید، به دنبال اسپرسو سازی باشید که در دسته اسپرسو سازهای اتوماتیک قرار بگیرد و تنظیمات قابل برنامه‌ریزی داشته باشد.

2- سهولت نظافت

اگر در نهایت مدلی را انتخاب کردید که استفاده از آن آسان اما تمیز کردن آن دشوار است، پس گزینه مناسب و راحتی را انتخاب نکرده‌اید. بهتر است قبل از خرید، با مشورت گرفتن از فروشنده، تصوری از روند تمیز کردن دستگاه را بدست بیاورید. این امر به این دلیل است که قبل از خرید، از میزان درگیری برای تمیز کردن دستگاه مطلع شوید. به طور کلی هر چه دستگاه اجزا و آپشن‌های بیشتری داشته باشد، تمیز کردن آن به تبع طولانی‌تر خواهد بود.

3- قیمت

دامنه قیمت دستگاه‌های اسپرسوساز بسیار زیاد است و فاکتورهای زیادی وجود دارد که می‌تواند در قیمت تفاوت ایجاد کند. به طور کلی در اغلب مواقع برای بدست آوردن دوام و کیفیت بیشتر دستگاه، هزینه بیشتری هم باید پرداخت کنید.

راهنما خرید آبمیوه گیری + بررسی نکات مهم قبل از خرید آبمیوه گیری

در برخی دیگر از شرایط، قیمت بیشتر ممکن است دلیلی بر وجود آپشن‌های متنوع دستگاه باشد. گاهی هزینه سهولت استفاده از دستگاه را می‌پردازید. شاید هم دستگاه انتخابی شما تمام ویژگی‌های گفته شده را دارد و این یعنی هزینه بالاتری را برای خرید باید صرف کنید.

اگر اسپرسوخور قهار هستید و یا این‌که زمان زیادی برای تهیه اسپرسو در خانه ندارید، پرداخت هزینه‌های بالا، به دلیل صرفه‌جویی در وقت شما، می‌تواند ارزشش را داشته باشد.اما اگر طعم اسپرسو برای شما ملاک خرید نبوده و در زمان طبخ مقدار زیادی شیر و شکر را با دانه‌های قهوه مخلوط می‌کنید، بهتر است به سراغ دستگاه اسپرسوسازی بروید که تنها یک نوشیدنی کافیئین‌دار معمولی تولید می‌کند.

4- کیفیت اسپرسو

تا اینجا در مورد مواردی صحبت کردیم که بر طعم و عطر اسپرسو موثر بوده‌اند اما به طور مستقیم از ارزشمندی طعم اسپرسو صحبتی نکردیم. بنابراین اگر می‌خواهید از طعم و عطر دقیق اسپرسو و قهوه مطلع شوید، در راهنمای خرید اسپرسو ساز به شما توصیه می‌کنیم تا در سایت‌های انجمن قهوه، جست‌وجویی کنید.

کیفیت اسپرسو

لازم به ذکر است که اگر در ساخت اسپرسو در خانه تازه کار هستید، صادقانه بگویم ممکن است نگران جزئیات نباشید. یا اگر موکا یا کاپوچینو را ترجیح می‌دهید، که تنها طعم اسپرسو در آن نقش دارد، اما به اندازه آشامیدن مستقیم اسپرسو، طعم آن موثر نیست، ممکن است از اسپرسوهای طبخ شده در هر دستگاهی که خریداری کرده‌اید، راضی باشید.

اگر واقعاً به کیفیت، طعم و عطر اسپرسو خود اهمیت می‌دهید، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. به عنوان مثال تعداد مخزن‌های اسپرسو ساز تاثیر بسزایی در طعم اسپرسو دارند؛ یعنی هر چه تعداد مخازن بیشتر باشد، در نهایت شما طعم بهتری را خواهید چشید.

همچنین اگر اسپرسوساز با فشار بخار آب مراحل طبخ اسپرسو را انجام می‌دهد، به دلیل تولید طعم غیرواقعی اسپرسو ما در راهنمای خرید اسپرسو ساز خرید آن را توصیه نمی‌کنیم. از دیگر موارد تاثیرگذار در طعم و عطر اسپرسو، می‌توان به دمای طبخ نیز اشاره کرد. قبل از خرید توجه کنید که دستگاه در چه دمایی طبخ را انجام می‌دهد و از قابلیت تنظیمات دما بهره‌مند است یا خیر.

5- دوام اسپرسو ساز

بسیاری از مدل‌ها و برندها ضمانت‌نامه دارند که می‌تواند اطمینانی از دوام دستگاه به شما بدهد. همچنین با بررسی سابقه مدل و برند اسپرسوساز، می‌توانید تا حدی از طول عمر مفید و دوام دستگاه با خبر شوید.

جنسی که دستگاه از آن ساخته شده نیز می‌تواند در دوام آن بسیار موثر باشد. اسپرسو سازهای فلزی معمولا دوام بالاتری در استفاده طولانی مدت از خود نشان می‌دهند. لازم به ذکر است که دستگاه اتوماتیک به دلیل فناوری ساخت الکترونیکی، نسبت به نمونه‌های دستی، در معرض خطر بیشتری بوده و احتمالا نیاز به تعمیر بیشتری هم دارند.

6- اندازه اسپرسو ساز

برخی از دستگاه‌های اسپرسوساز سایز بزرگی دارند. بنابراین اگر فضای آشپزخانه شما محدود است، توصیه می‌کنیم به سراغ نمونه‌های کوچک‌تر بروید. بسیاری از نمونه‌های سایز بزرگ، به واسطه ویژگی‌ها و آپشن‌هایی که دارند، ارزش خرید را داشته و می‌توان از سایز بزرگ آن‌ها چشم‌پوشی کرد.

تا این‌جا به نکات اصلی در خرید اسپرسوساز اشاره شد، در ادامه راهنمای خرید اسپرسو ساز مواردی را بررسی می‌کنیم که در صورت مجهز بودن دستگاه اسپرسو ساز به آن ها، کاربردها و قابلیت‌های بسیاری برای شما فراهم می‌کند.

7- آسیاب قهوه اسپرسو ساز

قهوه تازه باعث ایجاد تفاوت بسیاری در طعم و عطر دارد. بنابراین اگر دستگاه اسپرسوساز انتخابی شما مجهز به آسیاب قهوه باشد، علاوه بر صرفه جویی در هزینه خرید آسیاب، می‌تواند در بهبود کیفیت اسپرسو طبخ شده نیز موثر باشد. این آپشن برای افرادی که فضای محدودی در آشپزخانه دارند یا تمایلی به خرید آسیاب قهوه جداگانه ندارند، می‌تواند بسیار مفید باشد.

راهنمای خرید گوشت کوب برقی + بررسی کاربردهای مختلف آن + معرفی بهترین مدل ها

8- فیلتر آب اسپرسو ساز

کیفیت آب در عطر و طعم کلی اسپرسو تأثیر می‌گذارد. یک اسپرسوساز که فیلتر آب داشته باشد می‌تواند این اطمینان را به کاربر بدهد که هر نوع بو و طعم اضافی آب بر نوشیدنی‌هایی که با دستگاه تهیه می‌کنید، تأثیری نخواهد داشت.

9- گرم کن فنجان

اگر می‌خواهید همیشه یک فنجان اسپرسوی گرم نوش جان کنید، بهتر است به دنبال آپشن گرم کن فنجان در دستگاه اسپرسوساز انتخابی خود باشید.

10- تنظیمات قابل برنامه‌ریزی برای اسپرسو ساز

در صورتی که دستگاه انتخابی شما قابلیت تنظیمات برنامه‌ریزی شده را داشته باشد، می‌توانید با تنظیمات صحیح یک طعم به یاد ماندنی را خلق کنید.در این قسمت سعی شد تا به تمامی اصول خرید دستگاه اسپرسوساز اشاره‌ای داشته باشم. ما در راهنمای خرید اسپرسوساز توصیه می‌کنیم یک لیست از الویت‌های خریدتان تهیه کنید.

بهتر است در طی روند خرید به لیست نگاهی بیندازید چراکه رعایت الویت‌هایتان در خرید باعث می‌شود تا یک خرید به صرفه و باکیفیت را تجربه کنید. در ادامه با معرفی برندهای برتر موجود در بازار، شرایط انتخاب مناسب‌ترین اسپرسو را برای شما فراهم خواهیم کرد.

نکات نگهداری از اسپرسو ساز خانگی چیست؟

نکات نگهداری از اسپرسوساز خانگی به شرح زیر است:

اسپرسوساز نیز همانند هر وسیله دیگر نیاز به نگهداری دارد. حتی اگر تمام نکات لازم برای خرید اسپرسوساز را در نظر گرفته باشید و بهترین خودتان را انتخاب کنید، اینکه اسپرسوساز تا چه حد برای شما کار می‌کند به نحوه استفاده از آن برمی‌گردد. این بخش از مقاله راهنمای خرید اسپرسوساز را به نکاتی در مورداستفاده و نگهداری از این وسیله اختصاص داده‌ایم تا پس از خرید اسپرسوساز موردنظرتان، با رعایت این نکات بتوانید مدت طولانی‌تری از این وسیله استفاده کنید.

  • اگر قصد خرید اسپرسوساز خانگی برقی را دارید، دستگاهی خریداری کنید که مجهز به فیلتر تصفیه آب باشد. در غیر این صورت، سعی کنید از آب تصفیه‌شده درون دستگاه استفاده کنید. به دلیل وجود املاح زیاد در آب شهری، لوله‌ها و سایر بخش‌های این دستگاه رسوب می‌بندد. این امر نه‌تنها موجب کاهش عمر دستگاه می‌شود بلکه طعم و بوی اسپرسو را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.
  • از اسپرسوساز برای تهیه حجم زیاد قهوه استفاده نکنید. برای این کار باید به‌طور پیوسته از دستگاه استفاده شود. به همین علت ممکن است دستگاه آسیب ببیند.
  • برای تهیه اسپرسو نباید از آب گرم استفاده شود.
  • هد دستگاه اسپرسو ساز را به صورت روزانه تمیز کنید.
  • به جز رسوبات آب اگر رسوبات قهوه در دستگاه باقی بماند، مزه قهوه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به همین دلیل بهتر است این بخش‌ها را با آب داغ شستشو دهید تا رسوبات قهوه پاک شود.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید اسپرسوساز آشنا شدید.همچنین ار انواع و کاربرد های آن آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

محبوب ترین قهوه ساز و اسپرسوساز های بازار حدودا چه قیمتی هستند؟

اکثر قهوه ساز و اسپرسوساز های محبوب در بازار در بازه قیمتی ۱۰,۲۵۵,۴۹۹ تومان تا ۱۲,۵۳۴,۴۹۸ تومان قرار دارند

محبوب ترین برند های قهوه ساز و اسپرسوساز در بازار چه برند هایی هستند؟

برند های محبوب قهوه ساز و اسپرسوساز به ترتیب الویت عبارتند از دلونگی,نووا,بوش,دلمونتی, …

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا