لوازم خانگی

معرفی امکانات و ویژگی های ظرفشویی سامسونگ + راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی سامسونگ

سامسونگ، برند کره ای که توانسته با فعالیت در زمینه های مختلف موفقیت های چشم گیری را داشته باشد و همواره جزو گزینه های برتر برای انتخاب و خرید باشد. ظرفشویی یکی از لوازم های خانگی است که امروزه وجود آن در آشپزخانه ها به نوعی به یک ضرورت تبدیل شده است چرا که ماشین های ظرفشویی می توانند شما را در شستشوی سریع تر ظروف ها و صرفه جویی در زمان کمک کنند تا در هنگام جشن ها و مهمانی ها، اوقات بیشتری را در کنار عزیزان خود سپری کنید. سامسونگ یکی از برندهای موفقی است که در زمینه تولید ظرفشویی نیز حضور موفقی را داشته و خرید ظرفشویی سامسونگ می تواند انتخابی هوشمندانه از نظر کیفیت و طراحی برای آشپزخانه ها به حساب آید. در ادامه راهنمای خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ با ما همراه باشید.


فهرست مطالب


معرفی ویژگی ظرفشویی سامسونگ

سامسونگ، فناوری های نوینی را در ظرفشویی های خود به کار می گیرد و دارای چرخه های شستشوی بالایی می باشد که به شما این امکان را می دهد، شستشوی کامل و بهداشتی را از ظروف و اقلام خود داشته باشید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی بوش را بخوانید. خب بریم ببینیم که ظرفشویی های سامسونگ چه ویژگی هایی را دارا هستند که باید آن را خریداری کنیم.

برنامه های شستشو ظرفشویی سامسونگ

برنامه ها و حالت های شستشو با توجه به مدل ها متفاوت است که در ظرفشویی های سامسونگ تعداد حداقل برنامه های شستشو در یک ظرفشویی ۶ و حداکثر آن نیز ۷ می باشد و از شاخص ترین برنامه های شستشوی سامسونگ می توانیم به شستشوی سریع و شستشوی ظریف ظروف ها و اقلامی که در ظرفشویی قرار می گیرند اشاره کنیم.

برنامه های شستشو ظرفشویی سامسونگ

مهم ترین بخش در ظرفشویی های سامسونگ که می تواند شما را به خرید آنها وادار سازد، ویژگی ها و فناوری هایی هستند که برای عملکرد بهتر و سریع تر ظرفشویی در طی فرایند شستشو و بعد آن به کار گرفته شده اند.

WaterWall:

WaterWall یکی از برترین فناوری هایی است که در ظرفشویی های رده بالای سامسونگ به کار رفته است. این فناوری فرایند شستشو را به بهترین نحو ممکن انجام خواهد داد و شما را از شستشوی بهداشتی ظروف و اقلام آسوده خاطر خواهد کرد. اما خب WaterWall چیست و چگونه عمل خواهد کرد؟ سامسونگ بازوهای جت اسپری متحرکی را در داخل ظرفشویی طراحی کرده است که بازوهای جت اسپری، آب را با قدرت 4 برابر بیشتر نسبت به ظرفشویی های معمولی و همچنین به صورت خطی، رها می سازد.

StromWash:

این فناوری که به جای WaterWall در ظرفشویی های معمولی از آن استفاده می شود. StromWash در پایین و کف ظرفشویی سامسونگ طراحی شده است که با بازوهای جت اسپری خود، آب را به صورت چرخشی و عمودی رها می سازد.

Zone Booster:

دیگر فناوری است که برای شستشوی بهتر ظروف ها در ظرفشویی سامسونگ به کار رفته است البته که ظرفشویی هایی که به WaterWall مجهز باشند به قابلیت Zone Booster مجهز هستند. Zone Booster با رساندن آب به ظروف ها و به وسیله نازل هایی که بر روی آن نصب شده، به شکل فوق العاده و منحصر بفردی ظروف ها را عاری از هر گونه لکه و کثیفی خواهد کرد.

معرفی نکات مهم در انتخاب و خرید ماشین ظرفشویی + آشنایی با فن آوری ها و قابلیت های جدید ماشین ظرفشویی ال جی

Half Laod:

در مواقعی که ظروف های زیادی برای شستشو ندارید و نمی توانید ظرفیت داخل ظرفشویی را به حد نساب برسانید نگران نباشید چرا که شستشوی نیمه بار یا همان گزینه Half Load به کمک شما خواهد آمد. ظرفشویی های سامسونگ با مجهز بودن به شستشوی نیمه بار به شما این امکان را می بخشند تا ظروف ها و اقلام اندک خود را به شیوه بهداشتی و علاوه براین مصرف کمتر انرژی شستشو دهید.

علاوه براین به یاد داشته باشید که شستشوی نیمه بار باعث مصرف انرژی بیشتری نخواهد شد و همانطور که اشاره کردیم در مصرف آب و برق صرفه جویی می کند چرا ظرفشویی های سامسونگ، میزان بار را تشخیص می دهند و میزان آب مصرفی را برای آن تعیین می کنند و همین امر سبب می شود تا در مصرف آب و انرژی صرفه جویی شود.

Speed Booster:

برای همه پیش می آید که در برخی مواقع بخواهیم ظروف ها با سرعت بیشتری شستشو داده شوند و زودتر به آنها دسترسی پیدا کنیم. سامسونگ برای شستشوی سریع تر ظروف ها، قابلیت Speed Booster را فراهم آورده است. Speed Booster مدت زمان زمان شستشو را به کمتر از دقیقه ۶۰ می رساند و ظروف ها را در سریع ترین زمان ممکن برای شما آماده خواهد ساخت.

مصرف انرژی و نوع موتور ظرفشویی سامسونگ

ظرفشویی های سامسونگ و سایر محصولات دیگر سامسونگ نیز برچسب Energy Star را دارا هستند که نشان دهنده کم مصرف بودن محصولات سامسونگ است. ظرفشویی های سامسونگ نیز بسیار کم مصرف هستند و این امر نیز به سبب بهره وری از موتورهای اینورتر است که باعث می شود در انرژی صرفه جویی شود.

اتصالات هوشمند ظرفشویی سامسونگ

اگر با دنیای تکنولوژی آشنایی دارید و گام به گام با آن پیش می روید، قطعا خرید ظرفشویی هوشمند سامسونگ برای شما بسیار کارآمد و جذاب خواهد بود.

اتصالات هوشمند ظرفشویی سامسونگ

ظرفشویی های هوشمند سامسونگ، قابلیت اتصال به وای فای را دارند و به شما این امکان بخشیده شده است که با نصب برنامه ظرفشویی بر روی گوشی خود، ظرفشویی را از راه دور کنترل کنید به این معنی که شما می توانید ظرفشویی را خاموش یا روشن کنید و همچنین برنامه هایی را می خواهید ظروف ها و اقلام تان با آن شستشو داده شوند را نیز مشخص نمایید.

طراحی ظرفشویی سامسونگ

بخشیدن جلوه ای زیبا به دیزاین آشپزخانه ها قطعا همان چیزی است که همه خواهان آن هستند. خب از آنجا که ماشین های ظرفشویی امروزه به آشپزخانه ها راه پیدا کرده اند و به عنوان وسیله ای شناخته می شوند، که می توانند بر زیبایی دکوراسیون خانه ها اثر گذار باشند. برای شما که به دنبال بهترین ظرفشویی سامسونگ هستید. آیا با جدیدترین تلویزیون های سامسونگ آشنا شده اید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون های جدید سامسونگ را بخوانید.

طراحی

ظرفشویی های سامسونگ از طراحی مدرن و بسیار زیبایی برخوردار هستند که می توانند انتخابی ویژه برای زیباتر جلوه کردن آشپزحانه ها باشند. طراحی ظرفشویی سامسونگ در مدل های مختلف متفاوت است و اما چیزی که در میان آنها ثابت است، مدرنیته بودن و چشم نواز بودن طراحی آنها است.

راهنمای کامل خرید قابلمه برای جهیزیه

ظرفشویی های سامسونگ دسته در آنها حذف شده (در مدل های جدید) و در قسمت بالای درب، بریدگی برای باز و بسته کردن درب ایجاد شده که در مدل های بالاتر سامسونگ، بر روی آن LED با رنگ آبی ترسیم شده که زیبایی های ظرفشویی سامسونگ را دو چندان ساخته است.

ظرفیت

ظرفیت نمی تواند نکته ای برای جدا ساختن ظرفشویی سامسونگ از سایر برندهای دیگر باشد چرا که این امر در تمامی برندها یکسان است ولی چیزی که می توانیم به آن اشاره ای داشته باشیم، موجود بودن ظرفشویی های سامسونگ از ۱۳ نفره تا ۱۵ نفره است.

ظرفیت

باز شدن درب پس از اتمام شستشو

ظرفشویی های سامسونگ پس از اتمام شستشو برای سریع تر خشک شدن ظروف ها و اقلام داخل ظرفشویی، به طور خودکار درب ظرفشویی باز می شود.

باز شدن درب پس از اتمام شستشو

با باز شدن درب ظرفشویی، بخار مودجود در آن به وسیله فن تعبیه شده در داخل ظرفشویی، خارج می شود که این امر سبب خشک شدن سریع ظروف ها می گردد.

تنظیم قفسه ها ظرفشویی سامسونگ

بارگیری و تخیله ظروف در ظرفشویی های سامسونگ بسیار آسان انجام می گیرد. قفسه های ظرفشویی سامسونگ قابل تنظیم هستند و شما می توانید تا ۵ سانتی متر قفسه پایین ظرفشویی را برای ذخیره سازی بیشتر ظروف و اقلام ارتقا دهید.

تنظیم قفسه ها ظرفشویی سامسونگ

همچنین شما می توانید اهرم های داخل قفسه را نیز به طور دلخواه برای جا دادن بیشتر ظروف تغییر دهید.

سنسور نشت دیجیتال آب ظرفشویی سامسونگ

ظرفشویی های سامسونگ به طور کامل سلامت آشپزخانه ها را تضمین خواهند کرد. ظرفشویی های سامسونگ برای جلوگیری از اتفاقات غیر مترقبه به سنسور نشت دیجیتال آب مجهز هستند.

سنسور نشت دیجیتال آب

به طوریکه اگر ظرفشویی در هنگام فعالیت نشت پیدا کند، بلافاصله و به طور خودکار ظرفشویی خاموش خواهد شد و از اتفاق های ناخواسته جلوگیری خواهند کرد.

صفحه کلید لمسی ظرفشویی سامسونگ

صفحه کلید لمسی بیشتر در ظرفشویی های رده بالای سامسونگ به کار رفته است که یک مزیت به حساب می آید و نبود آن نیز نمی تواند از اهمیت چندانی برخوردار باشد چرا که هیچ گونه تاثیری بر روند عملکرد ظرفشویی ندارد و صرفا برای دسترسی آسان تر و سریع تر تبیین شده است.

ماندگاری ظرفشویی سامسونگ

ظرفشویی های سامسونگ از نظر ماندگاری نیز بسیار قابل قبول بوده به طوریکه میانگین ماندگاری محصولات سامسونگ قریب به ۷ تا ۱۰ است که این نشان دهنده کیفیت و ماندگاری بسیار بالای محصولات سامسونگ است.

قیمت

با توجه به اینکه امروزه درآمدها به نسبت قابل توجهی کاهش پیدا کرده اند و در مقابل نیز هزینه ها بالاتر رفته اند، این موضوع سبب شده تا بیشتر از پیش قیمت محصول برای خریداران مهم باشد. از آنجا که لوازم خانگی بودجه نسبتا بالایی را می طلبد و ما نیز همواره به دنبال محصولاتی هستیم که در کنار کیفیت و کارایی از قیمت مناسبی نیز برخوردار باشند.

بدون شک سامسونگ یکی از برندهای معتبری است که ظرفشویی های خود را با میزان بالایی از کیفیت و کارایی و همچنین رنج قیمت مناسب تری به نسبت رقبای خود به بازار عرضه می کند و همین امر باعث شده تا سامسونگ بیشتر از سایر برندها فروش داشته باشد و از محبوبیت بالاتری نیز برخوردار باشد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی ال جی را بخوانید.

گوشت کوب برقی چیست؟ + راهنمای خرید گوشت کوب برقی

معرفی امکانات ماشین ظرفشویی سامسونگ

 • ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای سیستم ضدعفونی کردن ظروف می باشد.
 • در ماشین ظرفشویی  سامسونگ دکمه «آبکشی بهداشتی»  وجود دارد که با ضدعفونی کردن ظروف، آلودگی های باکتریایی را کاهش داده و به شما در شستشوی بهداشتی ظروف اطمینان می دهد.
 • از دیگر امکانات ماشین ظرفشویی سامسونگ این است که در آبکشی پایانی ، دمای آب را به بالای 70 درجه سانتی‌گراد می‌رساند و با نگهداشتن آب در این دما برای یک مدت زمان مشخص باعث شستشوی تمیزتر ظروف می گردد.
 • اگر تعداد کمی ظرف دارید که زیاد کثیف نشده اند و به شستشوی زیادی نیاز ندارد،سیستم شستشوی سفارشی یک ساعته در ماشین ظرفشویی سامسونگ باعث سرعت بیش تر در شستن و خشک کردن ظروف می شود.
 • در ماشین ظرفشویی سامسونگ برای اینکه از تمیز شدن ظروف اطمینان حاصل شود سیستم چرخه شستشو خودکار وجود دارد .
 امکانات ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • از امکانات ویژه ماشین ظرفشویی سامسونگ وجود سنسور برای تشخیص میزان کثیفی و مقدار غذای باقی مانده است که بطور خودکار عمل کرده و فعال شدن گزینه های شستشو، آبکشی و خشک کردن را به عهده دارد به این ترتیب صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین افزایش کارایی را ایجاد میکند.
 • ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای فناوری محو اثر انگشت است که به شما اطمینان می دهد که تمامی لکه ها از بین برده شده است. این سیستم از پابرجا ماندن اثر انگشت و سایر لکه ها بر روی ظروف جلوگیری کرده و در صورت وجود لکه آنها را پاک می کند.
 • امکان تنظیم قفسه های بالا و پایین ماشین ظرفشویی سامسونگ نیز میسر است. دستگاه این امکان را دارد که قفسه را با سایز ظروف خود مطابقت دهید. بدین ترتیب در صورت شستشو ظروف بزرگ مانند قابلمه ، دیس های پذیرایی و… مشکلی نخواهید داشت.

امکانات ظرفشویی سامسونگ:

 • لازم به ذکر است در سبد پایین ماشین ظرفشویی سامسونگ این قابلیت وجود دارد که ظروف بزرگ تا ابعاد 36 سانتی‌متر در آن گذاشته و شستشو داده شود.
 • این دستگاه مجهز به فناوری نیم شور است که مواقعی استفاده می شود که تعداد ظروف ما برای شستن زیاد نیست . برای صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین کاهش مصرف آب می توانید از ظرفیت بخشی از دستگاه استفاده کنیم .
 • در کنار فناوری های دیگر، این دستگاه همچنین مجهز به سنسور تشخیص نشتی آب نیز می باشد.
 • ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای صدای بسیار کم هنگام شستشو میباشد و مزاحمتی ایجاد نمیکند.
 • برای قرار دادن پودر ماشین ظرف‌شویی یا مواد براق کننده و قرص های ظرفشویی از محفظه ای که بر روی در و سمت داخلی دستگاه وجود دارد استفاده کنید.
 • ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای میزان مصرف انرژی پایین بوده و رده انرژی A+ دارد.
 • در مورد جایگاه ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ در سبد بالا لیوان و استکان ها جای داده می شوند و در سبد پایین بشقاب و ظروفی که بزرگ وبلند هستند قرار می گیرند.البته یک طبقه نیز برای قاشق و چنگال تعبیه شده است.
 • ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای 7 برنامه شست و شو است.

بررسی نحوه کارایی برنامه های شستشو ماشین ظرفشویی سامسونگ

برنامه شستشو متمرکز

شامل مراحل :  پیش شستشو، شستشو (50 درجه سانتیگراد)، شستشو (60 درجه سانتیگراد) ، شستشو (65 درجه سانتیگراد)، خشك كردن

برنامه فشرده + بهداشتی

شامل مراحل : پیش شستشو ، شستشو (50 درجه سانتیگراد)، شستشو (60 درجه سانتیگراد) ، شستشو (70 درجه سانتیگراد) ، خشك كردن

 برنامه های شستشو

برنامه اقتصادی

شامل مراحل : پیش شستشو ، شستشو (45 درجه سانتیگراد)، شستشو (65 درجه سانتیگراد)، خشك كردن

بررسی کامل مشخصات جاروبرقی های سامسونگ + معرفی بهترین مدل های جاروبرقی سامسونگ

برنامه اقتصادی + بهداشتی

شامل مراحل : پیش شستشو ، شستشو (45 درجه سانتیگراد) ،شستشو (70 درجه سانتیگراد)، خشك كردن

برنامه ظریف

شامل مراحل : پیش شستشو ، شستشو (40 درجه سانتیگراد)، شستشو (60 درجه سانتیگراد)،خشك كردن

برنامه سریع

شامل مراحل : پیش شستشو ، شستشو (60 درجه سانتیگراد)، شستشو (60 درجه سانتیگراد) ،خشك كردن

برنامه سریع + بهداشتی

شامل مراحل : پیش شستشو ، شستشو (60 درجه سانتیگراد)، شستشو (70 درجه سانتیگراد) ،خشك كردن

برنامه خودکار

شامل مراحل : پیش شستشو ، شستشو (45 درجه سانتی گراد)، شستشوی خودکار (45-55 درجه سانتیگراد) ، شستشو (60 درجه سانتیگراد) ، خشك كردن

برنامه خودکار + بهداشتی

شامل مراحل : پیش شستشو ، شستشو (45 درجه سانتی گراد)، شستشوی خودکار (45-55 درجه سانتیگراد)، شستشو (70 درجه سانتیگراد) ، خشك كردن

بررسی نحوه کارکرد دکمه های روی پنل سامسونگ

در ارتباط با نیاز ماشین ظرفشویی در خانه های امروزی میتوان گفت این وسیله یکی از وسایل ضروری آشپزخانه محسوب می شود به دلیل نقش مهمی که در ارائه خدمات به خانه ایفا می کند. یکی از چالش های هر خانواده ایرانی شستن ظروف بعد از صرف غذا می باشد که با استفاده از ماشین ظرفشویی سامسونگ این نگرانی از بین رفته است و می توانید به راحتی از میهمانان خود پذیرایی نموده و زمان بیشتری را در کنار خانواده خود بگذرانید. در کنار آسایش و راحتی باید این نکته را اضافه کرد که ماشین ظرفشویی سامسونگ به دلیل مصرف کم آب و برق باعث صرفه جویی اقتصادی نیز خواهد.

دکمه 1 خاموش روشن

با فشار دادن این دکمه میتوانید ماشین ظرفشویی خود را روشن یا خاموش کنید.

 دکمه 2 انتخاب برنامه

با این دکمه میتوانید برنامه های مختلف شستسو را انتخاب کنید.

دکمه 3 نصف ظرفیت

در صورتی که تنها یک سبد از ماشین ظرفشویی پرشده باشد با استفاده از این دکمه فقط در یک طبقه شستشو انجام خواهد شد.

دکمه 4  قفل کودک

با استفاده از این دکمه میتوانید کنترل پنل را قفل کنید تا کودکان با استفاده از دکمه های پنل ماشین ظرفشویی را روشن نکنند. برای قفل کردن و باز کردن دکمه ها در پنل کنترل ، دکمه قفل کودک را برای سه (3) ثانیه نگه دارید.

دکمه 5 صفحه نمایش

نشان دادن مشخصات  در حال اجرا ، زمان تاخیر، کدهای خطا و غیره.

دکمه 6  شروع

پس از انتخاب برنامه و آپشن های موردنیاز ، این دکمه را جهت شروع به کار دستگاه فشار دهید.در صورتی که نیاز به توقف برنامه دارید میتوانید مجددا این دکمه را فشار دهید تا دستگاه متوقف گردد.همچنین می توانید دستگاه را با فشار دادن دکمه Start برای مدت 3 ثانیه در حین شستن تنظیم مجدد (ریست) کنید. پس از تنظیم مجدد، ماشین ظرفشویی به حالت اول البته به جز تنظیم میزان مصرف جلادهنده می رود.

دکمه 7 شروع با تاخیر

این دکمه را برای تنظیم ساعت های شستشوی با تاخیر استفاده میشود. شما می توانید شروع شستشو تا 24 ساعت را تاخیر دهید. هربار فشار بر روی این دکمه، شستن را یک ساعت به تاخیر می اندازد.

دکمه 8 آبکشی بهداشتی

در صورت استفاده از این دکمه دستگاه آبکشی نهایی را با حرارت 67 درجه سانتیگراد انجام داده و ظروف ضدعفونی میگردد. این دکمه درتمام برنامه ها به جز پیش شستشو، شستشو ظریف و شستشوی سریع قابل استفاده است.

راهنمای خرید مبل راحتی + بررسی نکات و روش هایی که چگونه بهترین کاناپه و مبلمان را برای خانه انتخاب کنید

دکمه 9  چند گزینه در یک  دکمه

برای انتخاب چند در 1 گزینه ،نیازمند نمک و مایع جلادهنده میباشد.  مگر چند گزینه در 1 قرص. این گزینه را فقط می توان در برنامه Intensive، Auto  یا ECO انتخاب کرد.

نحوه تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ چگونه است؟

سختی (کلسیم و منیزنیم) موجود در آب میتواند باعث ایجاد لکه روی ظروف پس از پایان شستشو گردد. جهت نرم کردن آب داخل ماشین ظرفشویی از مخزن نمک استفاده شده که با استفاده از یک رزین سختی آب را جذب نموده و آب نرم و سبک جهت شستشوی ظروف وارد دستگاه میگردد.  بنابرین جهت تصفیه رزین مخزن نمک باید از نمک مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده گردد. سختی آب در مناطق مختلف دارای تفاوت بوده و در بعضی مناطق آب دارای سختی بیشتری میباشد. سازمان آب منطقه شما می تواند به شما در مورد سختی آب توصیه های لازم را کند.

بنابرین نیاز به تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی متناسب با سختی آب منطقه سکونت شما میباشد تا مقدار نمک مورد استفاده جهت رزین تنظیم گردد.

 1. دستگاه را روشن کنید
 2. برای شروع بیش از 3 ثانیه دکمه Start را فشار دهید بعد از اینکه دستگاه روشن شد در عرض 60 ثانیه تنظیم سختی آب را شروع کنید.
 3. دکمه Start را برای انتخاب مجموعه مناسب با توجه به محیط محلی خود فشار دهید، مجموعه ها در دنباله تغییر خواهد کرد: H1 → H2 → H3 →  H4 →  H5 →  H6

برای پایان دادن به راه اندازی مدل 5 ثانیه صبر کنید.

معرفی چند مدل محبوب

ماشین ظرفشویی WaterWall سامسونگ مدل DW60M9530FS

 • سال ساخت : 2018
 • برند : Samsung
 • ظرفیت : 14 نفره
 • برچسب انرژی: +++A
 • تعداد برنامه های شستشو: 6 برنامه
 • نوع شستشو : Water Wall

ماشین ظرفشویی 14 نفره سامسونگ مدل DW60M5070FW

 • سال ساخت : 2019
 • برند : Samsung
 • ظرفیت : 14 نفره
 • ماشین ظرفشویی هوشمند: ندارد
 • تعداد برنامه های شستشو: 7 برنامه
 • برچسب انرژی: +A

سخن پایانی

شما در این مقاله با امکانات و ویژگی های لباسشویی سامسونگ آشنا شدید. همچنین از نحوه ی استفاده ی آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

ماشین ظرفشویی ظرفها را تمیز نمی کند، علت چیست؟

تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی، مشکلی نسبتا رایج است که افراد زیادی از بروز آن شکایت دارند. اصلی ترین دلیل بروز این مشکل، حجم زیاد ظروف و چیدن اشتباه آنها در سبد است. این مسئله باعث می شود که مواد شوینده به خوبی به همه جای ظروف نرسد و در نتیجه، ظروف تمیز نشوند.

آیا صدای ماشین ظرفشویی نشانه خرابی آن است؟

صدا دادن ماشین ظرفشویی نگران کننده است و بسیاری از کاربران آن را نشانه خرابی دستگاه می دانند. معمولا این مشکل به دلیل خرابی قطعاتی مثل یاتاقان یا حلقه های آن، بازوهای آبپاش و پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ایجاد می شود. اگر هر کدام از این اجزا درست کار نکنند، صداهایی در روند کاری ماشین ایجاد می شود. گاهی هم هیچ مشکل خاصی وجود ندارد و به دلایلی مثل نصب اشتباه، دستگاه هنگام کار صدا می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا