لوازم آشپزخانه

راهنمای خرید چرخ گوشت + بررسی انواع چرخ گوشت در راهنمای خرید چرخ گوشت

هنگامی‌که بدون تحقیق چرخ گوشت را می‌خرید و به خانه می‌برید آرزو می‌کنید کاش می‌توانستید زمان را به عقب برگردانید و با تحقیق بیشتری اقدام به خرید چرخ گوشت کنید. زیرا نکاتی وجود دارد که قبل از استفاده ممکن است به آن توجه نکرده باشید و همین نکات باعث شود تا چرخ گوشت خریداری شده توسط شما کارایی چندانی برایتان نداشته باشد. در راهنمای خرید چرخ گوشت نکاتی مهم برای خرید چرخ گوشت را به شما یادآوری کرده‌ایم که با دانستن آن می‌توانید خریدی آگاهانه و دلچسب داشته باشید و هزینه‌ای که صرف خرید این دستگاه می‌کنید هدر نرود.


فهرست مطالب


راهنمای خرید چرخ گوشت

هنگامی که قصد خرید یک وسیله برقی مانند چرخ گوشت را دارید توجه به یک سری نکات و پارامترها بسیار مهم است. به عنوان مثال تیغه‌های چرخ گوشت و موتور آن نقش بسیار پررنگی در افزایش کیفیت و عملکرد این دستگاه دارند. در ادامه راهنمای خرید چرخ گوشت مفصل به بررسی این پارامترها خواهیم پرداخت.

قدرت یا توان موتور چرخ گوشت پرامتری مهم در راهنمای خرید چرخ گوشت

اولین موضوعی که هنگام خرید چرخ گوشت باید به آن توجه کنید قدرت یا توان موتور چرخ گوشت است. سرعت چرخ کردن و زمانی که به انجام این کار اختصاص می‌دهید به میزان زیادی به توان موتور چرخ گوشت بستگی دارد.

خرید چرخ گوشت

یادتان نرود برای صرفه‌جویی در هزینه‌هایتان باید به میزان مصرف انرژی برق دستگاه هم توجه کنید.

جنس تیغه‌های چرخ گوشت ویژگی مهم در راهنمای خرید چرخ گوشت

جنس تیغه در چرخ گوشت‌های مرغوب معمولاً از جنس فولاد یا استیل ضد زنگ است. مقاومت این تیغه‌ها بالاست، کند نمی‌شود و به طور مکرر دچار زنگ زدگی نمی‌شود. یادتان باشد اگر جنس تیغه‌ها مرغوب و با کیفیت نباشد، به موتور چرخ گوشت فشار وارد می‌شود و گوشت‌ها به جای آنکه به خوبی چرخ شوند، له خواهند شد و مطمئناً این چیزی نیست که شما از چرخ گوشت با کیفیت انتظار داشته باشید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید قهوه ساز را بخوانید.

راهنمای خرید خردکن + بررسی نکات مهمی که قبل از خرید خردکن برقی باید بدانید + معرفی بهترین خردکن های برقی

سیستم خنک کننده چرخ گوشت

موتور چرخ گوشت هم ممکن است پس از آنکه مدت زمان طولانی روشن باشد، داغ شود و بسوزد. از‌این‌رو برخی برندهای تولیدکننده چرخ گوشت تمهیداتی اندیشیده‌اند تا با تعبیه سنسورهایی از داغ شدن بیش از اندازه چرخ گوشت جلوگیری کنند. این سنسور به صورت خودکار عمل می‌کند و در صورت بالا رفتن حرارت چرخ گوشت، آن را خاموش خواهد کرد. بنابراین توصیه راهنمای خرید چرخ گوشت به شما این است که چرخ گوشتی را انتخاب کنید که مجهز به سنسور حرارتی موتور باشد.

نوع تیغه‌های چرخ گوشت

تعداد تیغه‌های چرخ گوشت، تعیین‌کننده قیمت آن خواهد بود. بالطبع تعداد تیغه‌های بیشتر، قیمت آن را افزایش خواهد داد. برخی از مدل‌های چرخ گوشت به دلیل تنوع زیاد در تیغه‌ها به دستگاه غذاساز نزدیک شده‌اند.

خرید چرخ گوشت

راهنمای خرید چرخ گوشت توصیه می‌کند پیش از اقدام به خرید چرخ گوشت نیازهای خود را از داشتن یک چرخ گوشت تعیین کنید تا درباره تعداد تیغه‌ها و عملکردی که انتظار دارید بهتر بتوانید تصمیم بگیرید. تیغه‌هایی که به طور معمول در چرخ گوشت‌ها به کار می‌رود عبارت‌اند از:

 • تیغه‌های رنده‌ای ریز و درشت
 • تیغه چیپسی
 • تیغه‌های رشته‌ای کوچک و بزرگ
 • تیغه سوسیس ساز

عملکرد معکوس

هنگام چرخ کردن گوشت‌ها متوجه می‌شوید که تکه‌هایی از گوشت میان چرخ دنده‌ها گیر کرده است. برای آزاد کردن آن‌ نیاز به استفاده از عملکرد معکوس دارید تا تکه‌های گوشت از بین چرخ دنده‌ها آزاد شود و چربی‌های باقیمانده از داخل چرخ گوشت خارج شود. همچنین مکانیسم معکوس به شما کمک می‌کند بتوانید گوشت را ریزتر کنید. یادتان باشد همه چرخ گوشت‌های موجود در بازار این قابلیت را ندارند و اگر برایتان مهم است، این موضوع را بررسی کنید.

ظرفیت چرخ گوشت نکته‌ای مهم در راهنمای خرید چرخ گوشت

برای محاسبه ظرفیت یک چرخ گوشت باید حساب کنید در هر دقیقه چه میزان گوشت از گلوگاه خارج می‌شود. توان یا قدرت چرخ گوشت ارتباط مستقیمی با میزان خروجی چرخ گوشت دارد.

۱.۵ کیلوگرم گوشت در دقیقه برای چرخ گوشت‌های خانگی، میزان مناسبی است. راهنمای خرید چرخ گوشت توصیه می‌کند برای آنکه برآوردی از میزان قدرت موتور چرخ گوشتی که قصد خرید آن را دارید داشته باشید، به ظرفیت چرخ گوشت توجه کنید.

کامل‌ترین راهنمای خرید زودپز + نکات و پارامترهای مهم در راهنمای خرید زودپز

میزان گوشت به دست آمده از چرخ گوشت

خروجی بیشتر از چرخ گوشت زمانی حاصل می‌شود که قدرت موتور آن بالاتر باشد. بر اساس نیازتان، میزان مصرف و تعداد اعضای خانواده‌تان مشخص کنید به چه مقدار خروجی نیاز دارید. ۱.۵ تا ۵ کیلوگرم در دقیقه، خروجی مطلوبی است که از چرخ گوشت‌های خانگی می‌توانید انتظار داشته باشید.

ایمن بودن گلویی

هنگامی‌که چرخ گوشت را خریداری کردید و به منزل بردید همیشه در مکانی امن و دور ازدسترس کودکان قرار دهید. اما پیش از خرید چرخ گوشت بررسی کنید گلویی چرخ گوشتی که قصد خرید آن را دارید بی‌خطر و امن است و به دست شما و کودکتان آسیب نمی‌رساند.

هدایت آسان مواد غذایی از داخل سینی

سینی چرخ گوشت همان قسمتی است که می‌توانید تکه‌های گوشت را قرار دهید و هدایت آن‌ها به سمت گلوگاه را انجام دهید.

حمل آسان دستگاه پارامتری مهم در راهنمای خرید چرخ گوشت

برای شما راحت‌تر است که بتوانید به آسانی چرخ گوشت را جا‌به‌جا کنید. اینکه جنس بدنه چرخ گوشت چه باشد بر روی وزن چرخ گوشت شما تاثیر می‌گذارد. همچنین سنگین بودن موتور چرخ گوشت موجب می‌شود حمل آن آسان نباشد. راهنمای خرید چرخ گوشت توصیه می‌کند اگر جای ثابتی برای قرار دادن و استفاده چرخ گوشت ندارید و مجبور هستید برای هر بار استفاده آن را جابه‌جا کنید حتما به عامل وزن چرخ گوشت توجه کنید.

ارتفاع چرخ گوشت

اگر قرار است چرخ گوشت را بر روی کابینت قرار دهید و از آن استفاده کنید، یادتان باشد ارتفاع آن را بررسی کنید تا هنگام استفاده دچار مشکل و خستگی زودهنگام نشوید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله فواید استفاده از ظروف چوبی را بخوانید.

راهنمای خرید کتری برقی + معرفی قابلیت‌های جانبی در راهنمای خرید کتری برقی

طول سیم

اگر سیم چرخ گوشت کوتاه باشد و بخواهید از آن روی میز یا کابینت استفاده کنید، اذیت خواهید شد؛ بنابراین به طول سیم چرخ گوشت توجه کنید.

میزان سروصدای دستگاه پارامتری مهم در راهنمای خرید چرخ گوشت

میزان صدا یکی از عوامل مهم هنگام خرید چرخ گوشت است. کیفیت ساخت موتور و اجزای دیگر چرخ گوشت تا حد زیادی تعیین‌کننده میزان صدای آن هستند. چرخ گوشتی را انتخاب کنید که سر و صدایش همه اعضای خانواده را از خواب بیدار نکند و صدای ناهنجار و آزاردهنده‌ای نداشته باشد.

ضد لغزش بودن پایه

امنیت شما هنگام استفاده از چرخ گوشت بسیار مهم است. راهنمای خرید چرخ گوشت توصیه می‌کند ضد لغزش بودن پایه چرخ گوشت را بررسی کنید. به طور معمول چرخ گوشت‌‌هایی که حین استفاده لغزش کمتری دارند، پایه‌هایی از جنس لاستیک دارند و در طول کار با چرخ گوشت به صورت ثابت روی کابینت قرار می‌گیرند.

قابلیت شست‌و‌شوی آسان اجزا

راهنمای خرید چرخ گوشت توصیه می‌کند چرخ گوشتی را انتخاب کنید که بتوانید قطعات آن را آسان از یکدیگر جدا کنید. اگر بتوانید جنس بدنه چرخ گوشت را ترجیحاً استیل انتخاب کنید، به راحتی با یک دستمال می‌توانید آن را تمیز کنید.

کارایی آسان چرخ گوشت

اگر قرار باشد برای هر بار استفاده از چرخ گوشت درگیر تنظیمات پیچیده شوید، نمی‌توانید آن طور که باید از وسیله‌ای که برای رفاه شما طراحی شده است بهره کافی ببرید. بنابراین بهتر است چرخ گوشتی را انتخاب کنید که به راحتی راه‌اندازی شود و پس از اتمام کار، به آسانی تمیز و تا زمان استفاده بعد کنار گذاشته شود.

طول عمر چرخ گوشت

راهنمای خرید چرخ گوشت توصیه می‌کند چرخ گوشتی را انتخاب کنید که تیغه‌های آن پس از شست‌وشو و استفاده مکرر از کار نیافتد. حواستان باشد بدنه پلاستیکی را به دلیل قیمت مناسب‌تر انتخاب نکنید تا در آینده پشیمان نشوید و مجبور باشید خیلی سریع چرخ گوشتی جدید را جایگزین کنید.

قیمت چرخ گوشت

قدرت موتور، تعداد تیغه‌ها و عملکردها، برند و ظرفیت چرخ گوشت در تعیین قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود. قابلیت‌های اضافه‌ای مانند سیستم چرخش معکوس نقش تعیین‌کننده‌ای در قیمت چرخ گوشت دارند. راهنمای خرید چرخ گوشت، توصیه می‌کند با یادداشت کردن نیازهایتان از استفاده چرخ گوشت، حواستان باشد هزینه‌های مازاد برای امکاناتی که به کارتان نمی‌آید، نپردازید.

راهنمای خرید قهوه ساز + بررسی نکاتی مهم و اصولی برای انتخاب و خرید دستگاه قهوه ساز + معرفی چند مدل محبوب و حرفه ای

بررسی انواع چرخ گوشت در راهنمای خرید چرخ گوشت

هنگامی که نام چرخ گوشت به گوش شما می‌خورد ممکن است تنها یک تصویر در ذهن شما بیاید؛ اما خوب است بدانید چرخ گوشت ها، انواع مختلفی دارند که عبارت‌اند از:

 • چرخ گوشت برقی: همان نوع شناخته شده چرخ گوشت که به سرعتشان مشهورند و چرخ کردن گوشت را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام خواهند داد.
 • چرخ گوشت دستی: چرخ گوشت‌های دستی در جنس استیل و پلاستیک فشرده ساخته شده‌اند. زمانی که شما بخواهید مواد غذایی کمی را چرخ کنید یا در سفر نیاز به چرخ کردن مواد غذایی داشته باشید می‌توانید از چرخ گوشت دستی استفاده کنید.
 • چرخ گوشت ۱ ۲ ۳: خردکن‌های ۱ ۲ ۳ به دلیل داشتن موتورهای قوی، تیغه‌های تیز و سرعت بالا می‌توانند مقدار کم گوشت را له کنند.
 • چرخ گوشت چند کاره: نوعی دیگر از دسته‌بندی انواع چرخ گوشت بر اساس تک کاره، دو کاره یا سه کاره بودن چرخ گوشت است. چرخ گوشت‌های دو کاره، قابلیت تعبیه سری پلاستیکی را دارند که دیسک رنده بر روی آن قرار گیرد و عملکردی شبیه رنده داشته باشند. چرخ گوشت‌های چند کاره نیز سری‌های مختلفی دارد که هر کدام برای عملکرد مجزا مانند خرد کردن، پوره کردن، رنده کردن و… استفاده می‌شود.

بررسی نکاتی برای استفاده درست از چرخ گوشت

در این قسمت از راهنمای خرید چرخ گوشت، به بیان نکاتی می پردازیم که بهتر است موقع استفاده از چرخ گوشت رعایت کنید تا دستگاه شما برای مدتی طولانی برایتان کار کند.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید گوشت کوب برقی را بخوانید.

 1. سعی کنید سبزی و پیاز را داخل چرخ گوشت نریزید. زیرا آب سبزی و پیاز ممکن است موجب سوختن موتور چرخ گوشت شوند.
 2. زمانی که از چرخ گوشت استفاده نمی کنید، روی آن را با کاور بپوشانید تا از نشستن چربی، گردوخاک و… روی آن جلوگیری شود.
 3. بعد از هربار استفاده از چرخ گوشت، تمامی اجزای آن را بشویید تا چیزی درون دستگاه باقی نماند.
 4. اگر قصد دارید برای چند ساعت از چرخ گوشت استفاده کنید، هر چند دقیقه یکبار با خاموش کردن آن، به موتور استراحت دهید.
 5. بهتر است سیم چرخ گوشت بلند باشد تا اگر در نزدیکی مکان چرخ گوشت پریز برق نبود، با استفاده از سیم بلند بتوانید آن را به برق متصل کنید.
 6. بعد از چند ماه استفاده از چرخ گوشت، تیغه آن را توسط افراد ماهر در این کار، تیز کنید. چون تیغه کند نمی تواند گوشت را خوب چرخ کند و به موتور چرخ گوشت فشار وارد می شود.
 7. همواره چرخ گوشت را دور از دسترس کودکان نگه دارید.
راهنمای خرید غذاساز + بررسی کاربرد های آن و نکات مهمی که قبل از خرید باید بدانید + معرفی بهترین برندهای غذاساز

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید چرخ گوشت آشنا شدید. همچنین از نکات مهم هنگام خرید آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

قدرت یا توان موتور چرخ گوشت چقدر مهم است؟

اولین موضوعی که هنگام خرید چرخ گوشت باید به آن توجه کنید قدرت یا توان موتور چرخ گوشت است. سرعت چرخ کردن و زمانی که به انجام این کار اختصاص می‌دهید به میزان زیادی به توان موتور چرخ گوشت بستگی دارد. یادتان نرود برای صرفه‌جویی در هزینه‌هایتان باید به میزان مصرف انرژی برق دستگاه هم توجه کنید.

جنس تیغه‌های چرخ گوشت باید چه ویژگیی داشته باشد؟

جنس تیغه در چرخ گوشت‌های مرغوب معمولاً از جنس فولاد یا استیل ضد زنگ است. مقاومت این تیغه‌ها بالاست، کند نمی‌شود و به طور مکرر دچار زنگ زدگی نمی‌شود. یادتان باشد اگر جنس تیغه‌ها مرغوب و با کیفیت نباشد، به موتور چرخ گوشت فشار وارد می‌شود و گوشت‌ها به جای آنکه به خوبی چرخ شوند، له خواهند شد و مطمئناً این چیزی نیست که شما از چرخ گوشت با کیفیت انتظار داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا