لوازم آشپزخانهلوازم خانگی

راهنمای خرید چرخ گوشت + اصلی ترین نکات هنگام خرید چرخگوشت چیست؟

خرید چرخ گوشت اگر با دقت و احتیاط انجام نپذیرد می تواند چالش بزرگی برای کاربران باشد. دقت به نکاتی که باید در هنگام خرید این دستگاه بررسی شوند، تنها راهی است که می تواند شما را در تهیه یک محصول عالی و درجه یک کمک کند. در راهنمای خرید چرخگوشت به بررسی تمام نکات مربوط به خرید این دستگاه اعم از نکات فنی، قیمت محصول، کیفیت بدنه، برندهای درجه یک و مواردی از این دست می پردازیم.


فهرست مطالب


معرفی اصلی ترین نکات هنگام خرید چرخگوشت

 • جنس محفظه، صفحات برش و تیغه محصول نیاز به توجه اساسی دارند. لازم است این قطعات ضد زنگ باشند تا عمر چرخ گوشت و مدت استفاده از آن بالا باشد و به راحتی و با تعداد زیاد می‎توانید قطعات را شستشو نمایید، بدون اینکه نگران زنگ زدن آنها باشید.
 • توجه کنید که چرخ گوشت مخصوص چرخ کردن گوشت است، بنابراین برای چرخ کردن سبزی از این دستگاه استفاده نکنید . علاوه بر این که تیغه های چرخگوشت کند خواهند شد، ممکن است آب سبزی پس از نفوذ به موتور باعث خرابی آن شود .
 • سعی کنید میزان استفاده از چرخ گوشت بیش از 15 دقیقه نباشد . چرخ گوشت‎های خانگی دارای این میزان از قدرت نیستند .
 • سرعت و قدرت بالای چرخگوشت را در نظر بگیرید و اینکه باز بودن بالای محفظه آن می توان برای کودکان و ورود مواد ناخواسته به درون محفظه خطرناک باشد . بنابراین برای جلوگیری از وقوع این پیش‌آمد لازم است همیشه گوشت کوب همراه محصول را در محفظه آآآن قرار دهید .
 • تا حدی که ممکن است سعی کنید گوشتی را که قرار است چرخ نمایید تمیز کنید و نگذارید پیه و رگ در داخل گوشت باقی بمانند . زیرا با قرارگیری این قسمت‌ها در میان تیغه‌ها فشار بالایی به دستگاه وارد خواهد شد.
خرید چرخگوشت
 • اگر تیغه‌های دستگاه‌تان کند شده‌اند و مهارتی در تیز کردن تیغه‌ها ندارید، خودتان نسبت به تیز کردنشان اقدام نکنید . زیرا غیر اصولی تیز کردنشان سبب خواهد شد تیغه‌ها آسیب ببینند .
 • پس از سه ماه استفاده از چرخ گوشت با تیز کردن تیغه‌هایش قدرت چرخ کردن محصول را افزایش دهید.
 • چرخ گوشت را با محفظه خالی روشن نگه ندارید ، زیرا در صورت خالی بودن محفظه سرعت چرخش بالا می‌رود و بالا رفتن دور موتور سبب خواهد شد گرمای محصول بالا رفته و قطعات موتور زودتر فرسوده گردند.
 • در صورت عدم بهره‌گیری محصول از سیستم محافظ حرارتی، اگر قرار است میزان گوشت زیادی را با آن چرخ نماید در فاصله‌های زمانی کوتاه چرخ گوشت را خاموش کنید تا خنک گردد .
 • بعد از استفاده از چرخ گوشت تمام قطعات داخلی و خارجی آن را تمیز کنید و از باقی نماندن مواد غذایی بر روی آن مطمئن شوید. خشک کردن کامل پس از شستشو نیز از ضروریات است.
 • گوشت را به قطعات ریز برش دهید و سپس آنها را در داخل دستگاه قرار دهید. اگر تکه‌ها بزرگ باشند موتور مجبور خواهد شد توان بالایی را به کار گیرد تا گوشت‌ها را خورد کرده و تحویل دهد . البته محفظه قرار گیری گوشت هم از آسیب دیدگی مصون نخواهد بود.
راهنما خرید و بررسی بهترین ماشین لباس شویی های ال جی 2022

راهنمای خرید چرخگوشت

در راهنمای خرید چرخ گوشت بایستی به نکات مهمی از قبیل موارد زری دقت نموده و آنها را در هنگام خرید بررسی کنید:

اهمیت بررسی توان موتور در هنگام خرید چرخگوشت

اصلی ترین نکته در یک چرخ گوشت مناسب داشتن توان موتور خوب است؛ این به آن معناست که شما با داشتن یک چرخ گوشت با توان مناسب راحت تر می توانید مواد غذایی مختلف را چرخ کنید.قدرت و توان موتور بالاتر باعث می شود تا امکان استفاده از این دستگاه با رفاه بیشتری برای کاربران فراهم باشد. قدرت بالای موتور هم در مصرف انرژی و هم در زمان برای مصرف کننده صرفه جویی خواهد داشت. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید گوشت کوب برقی را بخوانید.

اهمیت جنس و استحکام بدنه دستگاه در راهنمای خرید چرخ گوشت

یکی دیگر از نکاتی که به شما توصیه می کنیم تا در راهنمای خرید چرخگوشت به آن توجه داشته باشید کیفیت و استحکام بدنه دستگاه است.

چرخگوشت

بررسی دقیق کیفیت ساخت و جنس بدنه محصول نیز در هنگام خرید چرخ گوشت اهمیت زیادی دارد. بدنه های این محصولات هر چند از پلاستیک باشد بایستی دارای طول عمر بالا و مقاومت قابل قبولی هم باشد. از این گذشته جنس قطعات به کار رفته در آن نیز در این بخش اهمیت پیدا می نماید.

بررسی کیفیت تیغه های چرخگوشت در راهنمای خرید

داشتن تیغه های تیز و برند که در برابر فرسایش هم مقاومت داشته باشند یکی از لازمه های یک چرخ گوشت با کیفیت است که در این بخش از راهنمای خرید چرخ گوشت به آن پرداخته ایم.

فواید استفاده از ظروف چوبی چیست؟ + بررسی استفاده بهترین نوع چوب برای ظروف + چگونه از ظروف چوبی استفاده کنیم؟

احتمالاً اصلی ترین قطعه در دستگاه هایی مانند چرخگوشت های برقی موتور و قسمت های فنی آن است اما در میان اجزای مکانیکی نیز این درجه را باید به تیغه های آن بدهیم. استفاده از تیغه هایی با جنس استیل ضد زنگ می توانید کیفیت لازم را برای این قطعه فراهم آورد. از این رو باید در هنگام خرید به این قطعه دستگاه دقت زیادی داشته و حتما کیفیت آن را بررسی نمایید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید خردکن را بخوانید.

بررسی داشتن سیستم چرخش معکوس در راهنمای خرید چرخ گوشت

داشتن سیستم چرخش معکوس یکی دیگر از امکاناتی است که استفاده بهتر و راحت تر را به شما مشتریان هدیه می دهد؛ پس به همین دلیل به شما توصیه می کنیم تا اقدام به خریداری چرخ گوشتی کنید که این ویژگی را داشته باشد.

سیستم چرخش معکوس سیستمی است که به وسیله آن می توان راحت تر گوشت های باقیمانده در دستگاه را خارج نمود و آن را تمیز کرد. این سیستم علاوه بر تمیزی روی کیفیت و طول عمر دستگاه نیز تاثیر زیادی دارد. از این رو دقت کنید که چرخش گوشت خریداری شده دارای این قابلیت نیز باشد.

بررسی ظرفیت و گنجایش یک چرخگوشت خوب

یکی دیگر از نکاتی که کارشناسان در هنگام ارائه راهنمای خرید چرخ گوشت به آن می پردازند بررسی ظرفیت و گنجایش دستگاه می باشد.مسلما هر چقدر ظرفیت چرخگوشت بیشتر باشد شما می توانید در زمان کمتری حجم زیادی از گوشت ها را چرخ کنید.

چرخگوشت

البته ظرفیت های خیلی بالا معمولا برای مقاصد صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. برای محصولات خانگی ارائه ظرفیت 1.5 کیلوگرم گوشت در هر دقیقه می تواند کیفیت قابل قبولی باشد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید غذاساز را بخوانید.

راهنمای خرید خردکن + بررسی نکات مهمی که قبل از خرید خردکن برقی باید بدانید + معرفی بهترین خردکن های برقی

بررسی میزان صدای چرخگوشت در هنگام خرید

از آن جایی که همه ما تجربه شنیدن صدای بلند و گوش خراش در هنگام روشن شدن چرخ گوشت را داریم بهتر است ا در هنگا خرید چرخ گوشت اقدام به خرید محصولاتی کنید که صدای کمتری نسبت به دیگر محصولات تولید می کنند.برخی از مدل های چرخگوشت در حین کار سر و صدای بسیار زیادی دارند. این مهم را هم می توانید در برند دستگاه بررسی کنید و هم از دفترچه راهنمای آن کمک بگیرید. محصولات پر سر و صدا می توانند آسایش شما را در هنگام استفاده مختل نمایند.

امکان شستشو راحت تر یا easy clean یکی از نکات خرید چرخگوشت

با توه به این که مسئولیت چرخ گوشت در منز چرخ کردن مواد غذایی خام است طبیعتا شستشو این وسیه کاری بسیار مهم و حائز اهمیت است؛ به همین دلیل در هنگامی که در حال تفکر در مورد این پرسش که چرخ گوشت چی بخریم بهتره تا نگاهی هم به امکان شستشو اسان دستگاه بندازید تا در هنگام شستشو با مشکل مواجه نشوید.

یکی از نکات مهمی که در هنگام خرید چرخ گوشت باید به آن دقت داشته باشید و معمولا از نگاه کاربران به دور می ماند، راحت بودن امکان شستشو قطعات این محصول است. برخی از محصولات و مدل ها اصلا شرایط قابل قبولی برای شستشو نداشته و شستشوی آنها می تواند برای کاربران چالش برانگیز باشد. یک دقت ساده در این مرحله می تواند شما را برای سال ها راحت کند.

بررسی قیمت چرخگوشت پیش از انجام خرید

این که بهترین چرخ گوشت برای شما کدام است مسئله ای است که مربوط به هزینه ای می باشد که قصد دارید برای خرید محصول کنید؛ به همین دلیل به ما توصیه می کنیم با مشخص کردن قیمت مد نظر خود در طیف قیمتی به خصوصی به دنبال گزینه مورد نظر باشید.

مسلما قیمت یکی از فاکتورهای مهم در خرید هر محصولی است که چرخ گوشت نیز از این امر مستثنی نیست. برندهای مختلف تولید کننده این محصول و هم چنین مدل های مختلفی از این دستگاه در قیمت های مختلفی در دسترس کاربران قرار گرفته است. از این رو در هنگام خرید علاوه بر سنجش کیفیت باید بودجه مورد نظر خود را نیز دخیل کنید. در نهایت در بخش قیمت باید عرض کنیم که خرید یک محصول با کیفیت و درجه یک با آشپن ها و امکانات کمتر بسیار بهتر از خرید یک محصول با آپشن های زیاد اما با کیفیت پایین خواهد بود.

معرفی امکانات و ویژگی های ظرفشویی سامسونگ + راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی سامسونگ

بررسی گارانتی در زمان خرید چرخ گوشت

بررسی گارانتی در زمان خرید چرخ گوشت به شرح زیر می باشد:

هرگز نباید در خرید محصولاتی مانند چرخ گوشت گارانتی آن را نادیده بگیرید. گارانتی برای چنین محصولاتی اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. زیرا در این صورت می توانید خیال خود را از بابت چند مورد راحت کنید.

 • در وهله اول در صورت بروز مشکل می توانید از خدمات نمایندگی برای تعویض قطعه یا خود دستگاه استفاده کنید.
 • همچنین در این صورت از اصل بودن محصول نیز اطمینان خواهید پیدا کرد.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید زودپز آشنا شدید. همچنین از نکات مهم هنگام خرید آن آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

به چه نکاتی لازم است پیس از خرید چرخ گوشت توجه کرد؟

در صورتی که تمایل به خریداری چرخ گوشت دارید لازم است به برخی از نکات مانند ظرفیت چرخ گوشت، قدرت موتور چرخ گوشت، جنس تیغه چرخ گوشت، عمر مفید چرخ گوشت و در دسترس بودن چرخ گوشت توجه داشته باشید تا با بهترین انتخاب دیگر نیازی به تعمیر چرخ گوشت خود در زمان های مکرر نداشته باشید.

چرا توجه به این نکات پیش از خریداری چرخ گوشت مناسب بسیار از اهمیت زیادی برخوردار است؟

در صورتی که بدون توجه به این نکات کاربردی اقدام به خریداری چرخ گوشت نمایید با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. برای مثال در صورتی که پیش از خریداری چرخ گوشت به ظرفیت آن توجه نداشته باشید و گوشتی بیش از ظرفیت مجاز در داخل دستگاه بریزید به تمامی قطعات دستگاه آسیب وارد می نمایید. یا در صورتی که چرخ گوشتی خریداری نمایید که قطعات جانبی آن موجود نباشد در صورت نیاز به تعمیر و تعویض قطعات، قادر به تعویض این قطعه و تعمیر چرخ گوشت نخواهید بود و دستگاه شما بلا استفاده خواهد شد.

مقایسه تلویزیون شیائومی با سامسونگ کدام بهتر است؟ + سیستم عامل آندروید در شیائومی بهتر است یا تایزن در سامسونگ؟

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا