خانه هوشمندلوازم خانگی

راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه هوای خانگی + معرفی دستگاه تصفیه هوا شیائومی Mi Air Purifier 3H

اگر یکی از نگرانی های شما هوای آلوده است. این مسئله باعث ایجاد مشکلات تنفسی برای شما و خانواده شما شده و احساس سنگینی و کسالت می کنید، باید به فکر درمان و البته پیشگیری باشیم … علت سرفه و بی حوصلگی روزانه اغلب آلودگی هوا است.حیوانات خانگی و صدها عامل دیگر. همه اینها باعث سرفه و آلرژی می شوند و در صورت عدم درمان، این سرفه می تواند منجر به بیماری تنفسی شود.اما راه حل چیست؟ راه حل استفاده از دستگاه تصفیه هوا خانگی است که امروز در این مطلب به راهنمای خرید و معرفی بهترین دستگاه تصفیه هوای خانگی در بازار میپردازیم باما همراه باشید.


فهرست مطالب


دستگاه تصفیه هوای خانگی چیست؟

در پاسخ به این سوال که دستگاه تصفیه هوا چیست؟، باید گفت دستگاه تصفیه هوا دستگاهی است که آلاینده های هوا را در یک فضا جذب کرده و هوای تصفیه شده را در محل خروجی آزاد می کند.دستگاه های تصفیه هوا مانند دستگاه های تصفیه آب دارای فیلترهایی هستند که هوا از طریق آنها عبور می کند و از آلودگی های مختلف مانند گرد و غبار، ویروس ها، باکتری ها و میکروب ها تمیز می شود.

در نتیجه هوایی که دستگاه به دهانه خروجی می رساند کاملاً سالم و روان خواهد بود. مدل های مختلفی از این دستگاه وجود دارد که با توجه به فیلترهای استفاده شده و ظرفیت محیط، هوا را تمیز می کنند. بنابراین، آنها انواع تصفیه کننده هوا را از دستگاه های خانگی گرفته تا دستگاه های مربوط به فضاهای بزرگتر مانند فضاهای عمومی تحت پوشش قرار می دهند. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین تصفیه های هوا هستید. آیا با جدیدترین جاروبرقی های بوش آشنا شده اید؟البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید جاروبرقی بوش را بخوانید.

آشنایی با انواع دستگاه تصفیه هوا

سه گزینه اصلی وجود دارد که در آنها سیستم های تصفیه هوای خانگی تولید می شود که عبارت اند از:

دستگاه تصفیه هوای قابل حمل

این سیستم به عنوان دستگاه تصفیه هوای اتاق شناخته می شود. این دستگاه مناسب افراد با بودجه کم است و به گونه ای طراحی شده است که قابل حمل بوده و می تواند روی زمین یا میز قرار گیرد.

دستگاه تصفیه هوای کل خانه

این دستگاه برای تمیز کردن تمام هوای خانه طراحی شده است و معمولاً مستقیماً روی مجاری ورودی موجود نصب می شود. سیستم تصفیه باید به روشی کاملاً حرفه ای نصب شود، شاید در بعضی موارد از برق استفاده شود.

دستگاه تصفیه هوای کل خانه

دستگاه تصفیه هوای داخلی

گرد و غبار یا شوره در همه خانه ها وجود دارد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از بیماری انسداد ریوی مزمن یا سایر مشکلات ریوی رنج می برید، این مواد تحریک کننده در هوا می توانند تنفس را برای شما دشوار کنند. استفاده از این نوع دستگاه تصفیه هوا می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.

معرفی هیتر برقی هوشمند شیائومی با پنل گرافینی + راهنما خرید هیتر برقی

مقاله » معرفی مشخصات و ویژگی های تلویزیون شیائومی P1

معرفی 8 نکته ای مهم برای خرید دستگاه تصفیه هوای خانگی

1. اندازه ای محیط مورد استفاده

اول از همه، به اندازه ای محیطی که می خواهید با کمک دستگاه هوا تمیز کنید، توجه کنید. هر دستگاه تصفیه هوا می تواند منطقه خاصی را پوشش دهد و روند تصفیه هوا در آن را به خوبی انجام دهد. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین تصفیه های هوا هستید. آیا با جدیدترین سیستم های صوتی خانگی آشنا شده اید؟البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید سیستم صوتی خانگی را بخوانید.

مقدار این منطقه در مشخصات دستگاه مشخص شده است، بنابراین حتما به آن توجه کنید.

2. قدرت دسنگاه تصفیه:

این که به شما می گوید که چه مقدار هوای تصفیه شده از دستگاه خارج می شود و سرعت دستگاه چقدر است. هرچه این مقدار بیشتر باشد، ظرفیت تصفیه دستگاه نیز بالاتر است. بسته به فضای اتاقی که قصد دارید دستگاه تصفیه را در آن قرار دهید، می توانید دستگاهی با سرعت تحویل بالاتر برای آن فضا انتخاب کنید.

3. بسته به نوع آلودگی محیط:

بیشتر در معرض چه نوع آلودگی ای هستید؟ اگر به دنبال دستگاهی هستید که استریل ترین فضای تنفس ممکن را فراهم کند. دستگاه هایی را انتخاب کنید که از فناوری نور نور فرابنفش استفاده می کنند. زیرا در این فناوری از نور فرابنفش برای از بین بردن باکتری ها، ویروس ها و توده ها استفاده می شود.

اما اگر می خواهید بو و آلاینده های ناشی از سیگار کشیدن، نگهداری از حیوانات خانگی و آشپزی را از بین ببرید، دستگاه های فیلتر کربن مفید خواهند بود. البته دستگاه هایی هستند که این دو قابلیت را با هم دارند و می توانید از آنها استفاده کنید.

4. در دسترس بودن فیلتر دستگاه تصفیه هوا:

دیده می شود که حتی شرکت های بزرگ تولید کننده دستگاه های تصفیه هوا نیز در تهیه فیلترهای دستگاه عملکرد ضعیفی دارند و پس از مدتی به سختی می توان فیلترهای دستگاه های آنها را در بازار یافت. این امر خرید فیلتر جدید و تعویض آن را برای خریداران دشوار می کند. برخی از شرکت ها پس از تصمیم به طور کلی برای ارتقا یا ارتقا مدل، دیگر توجه کافی به تأمین فیلتر به مدل قبلی ندارند.

راهنمای خرید سرویس تابه + معرفی جنس تابه‌های موجود در بازار

بنابراین، اولاً اطمینان حاصل کنید که مدلی که انتخاب کرده اید برای تولید یک شرکت معتبر خدمات پس از فروش مناسب است و ثانیا، سعی کنید مدل های جدیدتری را انتخاب کنید که کمتر دارای مشکل فیلتر هستند.آنها فراموش نکنید که قیمت فیلترها را نیز در نظر بگیرید. زیرا فیلتر بارها تغییر خواهد کرد و خرید این فیلترها برای شما مقرون به صرفه است.

5. توجه به محل قرارگیری دستگاه:

بیشتر دستگاه های تصفیه هوای خانگی به گونه ای طراحی شده اند که در منطقه ای به اندازه یک اتاق یا سالن کوچک استفاده شوند. به همین دلیل مهم است که تصمیم بگیریم دستگاهی را که برای سلامتی شما بسیار موثر است قرار دهید.

مقاله پیشنهادی »  همه چیز درباره تجهیزات خانه هوشمند شیائومی

پیشنهاد ما به شما این است که اولین اولویت شما اتاق خواب شما باشد. زیرا قسمت قابل توجهی از وقت شما در خانه به خواب شما اختصاص دارد و ذرات و آلودگی هنگام خواب بیدار هستند و سلامتی خود را به خطر می اندازند! به طور کلی، بخشی از خانه را انتخاب کنید که بیشتر وقت خود را در آن می گذرانید.

6. میزان صدای دستگاه تصفیه هوا خانگی:

واحد اندازه گیری صدا، دسی بل است که هرچه میزان آن بالاتر رود، صدای تولید شده نیز افزایش خواهد یافت. برای افرادی که به صدا حساس هستند توجه به میزان تولید شده توسط فن یا فن ها قبل از انتخاب دستگاه تصفیه هوا مهم است. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین تصفیه های هوا هستید. آیا با جدیدترین کولر گازی آشنا شده اید؟البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید کولر گازی را بخوانید.

7. گارانتی دستگاه تصفیه هوا:

گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه هوا یکی از مهمترین معیارهایی است که باید قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا باید در نظر گرفته شود. از آنجا که فیلترها عمر مشخصی دارند و پس از مدت زمان مشخصی نیاز به تعویض دارند، همانطور که در بخش قبل گفتیم در دسترس بودن فیلتر دستگاه تصفیه هوا بسیار مهم است.

بنابراین شرکت تأمین کننده فیلترها باید از سابقه و شهرت قابل قبولی برای اطمینان از خدمات پس از فروش و تهیه فیلترهای با کیفیت برخوردار باشند.

پکیج خانه هوشمند پایه گلدور چیست؟ پکیج خانه هوشمند پایه با نصب آسان

8. توجه به فناوری فیلتراسیون دستگاه:

فناوری فیلتر کردن یکی از مهمترین مواردی است که باید هنگام خرید در نظر بگیرید. این ویژگی به دو قسمت تقسیم می شود:

فعال

این فناوری با فیلتراسیون و ایجاد رسوب آلاینده ها، آلاینده های هوا را از بین می برد. اگرچه در نگاه اول ممکن است این نوع فیلتراسیون بهتر باشد، باید توجه داشت که این فناوری معمولاً با تولید اُزون همراه است. گاز اُزون برای سیستم تنفسی و ریه ها بسیار خطرناک است، بنابراین توصیه می شود از خرید دستگاه های تصفیه هوا با فناوری فیلتراسیون فعال خودداری کنید.

غیرفعال

این فناوری به گونه ای است که جریان هوای آلوده توسط فن‌ های قدرتمند دستگاه به داخل آن مکیده می شود و با عبور از فیلترهای مختلف و جذب آلاینده ها، هوای تمیز از طرف دیگر دستگاه خارج می شود. دستگاه ها برای مصارف خانگی توصیه می شوند.

بخوانید » سیستم عامل آندروید در شیائومی بهتر است یا تایزن در سامسونگ؟

معرفی دستگاه تصفیه هوا شیائومی Mi Air Purifier 3H

دستگاه‌های تصفیه هوا هوشمند عضوی از خانواده خانه‌های هوشمند حال حاضر و آینده خواهند بود. اگر آشنایی کافی با این رده از محصولات ندارید، با معرفی یکی از خوش‌قیمت‌ترین آن‌ها یعنی دستگاه تصفیه هوا شیائومی Air Purifier 3H همراه ما باشید.

طراحی

طول و عرض این محصول ۲۴ سانتی‌متر است و نیم متر ارتفاع دارد. رنگ سفیدِ مات آن با اکثر دِکور خانه‌ها سازگار است. به دلیل کاربردی که دارد، باید فَن آن آزاد باشد و نمی‌توان آن را در محیط‌های سر بسته خانه گذاشت. لیزر تشخیص آلودگی هوا قسمت پشت دستگاه قرار دارد و آن هم نباید پوشیده شود.

تصفیه هوا

طراحی مینیمال دستگاه تصفیه کننده شیائومی ۳ جذابیت‌های ظاهری خود را دارد و نباید در اسکان دادن به آن دچار مشکل شوید. قسمت بالای آن مربوط به تهویه هوا و فَن سانتریفیوژی دستگاه است. قسمت پشت قابل باز شدن است و در اولین استفاده کابل برق و دفترچه راهنما را در آن خواهید دید. فیلتر محصول هم در آن محفظه جا دارد. راجع به فیلتر در ادامه خواهیم گفت.

تصفیه هوا

یک نمایشگر لمسی OLED دایره‌ای شکل روی قسمت جلویی دستگاه قرار دارد. این نمایشگر از تفاوت‌های اصلی نسخه ۳ دستگاه تصفیه کننده هوا شیائومی و نسخه دوم است. دکمه قرار گرفته روی آن، در قدم اول دستگاه را روشن می‌کند و در مراحل بعدی با آن می‌توان حالت دستگاه را تغییر داد. نور نمایشگر هم قابل کم کردن یا خاموش کردن است؛ اگر نمی‌خواهید نور آن در طول شب مزاحم باشد.

بررسی کیفیت وانواع پنل های تلویزیون شیائومی با قیمت اقتصادی

حالت خودکار، خواب، تنظیمات دستی کم، متوسط و زیاد و حالت مورد‌ علاقه تنظیماتی هستند که می‌توانید برای فن دستگاه تنظیم کنید. نمایشگر هم اطلاعات کلیدی راجع به هوای اتاق را نمایش می‌دهد. به ترتیب چپ به راست؛ عدد بزرگ نشان دهنده کیفیت هوا براساس واحد PM 2.5، سپس دمای هوا، رطوبت، وضعیت اتصال به وای‌فای و حالت در حال استفاده هستند. در رابطه با حالت‌ها و تفاوت آن‌ها و معنای اعداد نوشته شده جلوتر خواهیم گفت.

دستگاه تصفیه هوا شیائومی تا چه اندازه هوشمند است؟

در ابتدا از جایگاه تصفیه کننده‌های هوشمند در خانه‌های هوشمند گفتیم. اما این محصول تا چه حد در آن دسته بندی ورود می‌کند و چطور؟ پاسخ: هم‌خوانی کامل با سیستم خانه هوشمند شیائومی و تا حدی گوگل و آمازون.

متصل کردن دستگاه به گوشی از طریق برنامه Mi Home صورت می‌گیرد. فرایند سریع و آسان است. از راه برنامه و گوشی خود می‌توانید تمام اطلاعات مربوط به کیفیت هوا را مشاهده، تنظیمات را تغییر دهید یا فرمان‌هایی را زمان‌بندی کنید. اگر دستیار صوتی هوشمند در خانه دارید، تصفیه کننده هوا به آن هم متصل می‌شود و فرمان‌های صوتی شما را اطاعت خواهد کرد. از فرمان‌های ساده‌ای مانند Hey Google, turn on the air purifier (برای روشن کردن دستگاه) گرفته تا روتین‌های پیشرفته‌تر مانند خاموش شدن دستگاه هر زمان از خانه بیرون می‌روید به سهولت انجام می‌گیرد. روتین‌ها از طریق نرم افزار Google Home اعمال خواهند شد.

فیلتر و سنجش کیفیت هوا

همانطور که گفتیم این دستگاه کیفیت هوا را براساس PM 2.5 نشان می‌دهد که بیانگر میکروگرم ذرات کوچک‌تر از ۲۵ میکرون در هر متر مکعب هوا است. کیفیت هوا زیر ۷۵ خوب، تا ۱۵۰ نگران کننده و بعد از آن خطرناک به شمار می‌رود و هر رده به ترتیب با رنگ سبز، نارنجی و قرمز (همان‌طور که در گیف می‌بینید) روی نمایشگر مشخص خواهد شد.

فن و تصفیه هوا

با مهندسی پیشرفته و دریچه تهویه هوای بزرگ (۲۴ در ۲۴ سانتی‌متر) این دستگاه می‌تواند ۳۸۰ متر مکعب هوای پاک را در اتاقی به مساحت ۴۵ متر مربع، در هر ساعت تولید کند. ارقامی بسیار خوب و البته تاثیرگذار که ارتقاء بزرگی نسبت به نسخه دوم این تصفیه کننده است.

تنظیماتی که برای دستگاه انتخاب می‌کنید هم در قدرت آن تاثیر گذار هستند:

  • حالت خودکار: دستگاه تصفیه هوا شیائومی به صورت هوشمند تشخیص می‌دهد فن باید با چه سرعت و توانی بچرخد. در این حالت، هنگام آشپزی یا زمانی که آلودگی زیاد شود به طور واضح متوجه افزایش سرعت و صدای فن خواهید شد. در غیر این صورت فعالیت عادی صورت می‌گیرد. حالت خودکار هوشمند و دقیق است و با رها کردن دستگاه روی این حالت به صورت ۲۴ ساعته به مشکلی بر نخواهید خورد.
  • حالت خواب: زمانی که کمترین مصرف و در نتیجه کمترین صدا را از فنی که به طور کلی پر سر و صدا نیست می‌خواهید.
  • Low: این حالت را زمانی که آلودگی کم است یا به هر دلیل قصد استفاده سنگین از دستگاه را ندارید تنظیم کنید.
  • Medium: حالت معمولی. مناسب PM 2.5 بین ۷۰ تا ۱۰۰.
  • High: نام آن گویای همه چیز است. در این حالت صدای فن به اوج خود می‌رسد و مناسب زمانی است که چیزی در خانه سوخته باشد یا مشغول پخت غذای دودزا/روغنی باشید.
  • مورد علاقه: تظیمات مورد نظرتان را از طریق گوشی در بخش مورد علاقه / Favorite ذخیره و استفاده کنید.
راهنمای جامع خرید سرویس قابلمه + معرفی انواع ظروف پخت‌وپز و مزایا و معایب آنها + مشخصات سرویس قابلمه کرکماز

مصرف برق

صدای فن روی حالت خواب همان‌طور که بالاتر گفتیم بسیار کم و تنها ۳۲ دسی‌بل است. موتور پیشرفته دستگاه ۳۸ وات ورودی می‌گیرد و روزانه، هر ۲۴ ساعت، یک کیلووات ساعت مصرف برق دارد. پس حقیقتاً با محصولی کم مصرف طرف هستیم. کم مصرف‌تر از یک لامپ کم مصرف!

با خاموش کردن تصفیه کننده زمانی که خانه نیستید هم می‌توانید در مصرف برق صرفه‌جویی بیشتری داشته باشید. در صورتی که آن را ۲۴ ساعت روز روشن بگذارید، به سرعت متوجه تغییر در هوای خانه خواهید شد. حتی گرد و خاک کمتری روی اجسام خواهید دید.

بیشتر بخوانید » مقایسه تلویزیون شیائومی با ال جی

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه هوای خانگی آشنا شدید. همچنین از دستگاه تصفیه هوا شیائومی Mi Air Purifier 3H آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

معنی CADR چیست؟

CADR مخفف نرخ تحویل هوایی هوا است و اندازه گیری حجم هوای فیلتر شده توسط تصفیه کننده هوا است. این در سه اندازه گیری است: یکی برای گرده، یکی برای دود سیگار و یکی برای گرد و غبار. هرچه تعداد CADR بالاتر باشد دستگاه سریعتر هوا را فیلتر می کند.

آیا عوارض جانبی با تصفیه کننده هوا وجود دارد؟

تصفیه کننده های هوای با کیفیت، بدون ازن تولید کننده سبب بهبود سلامت شده و تهدید بالقوه ای را برای شما یا عزیزان شما ایجاد نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا